Seçimin Tekrarlanacağı Honaz'da Turgut Devecioğlu'ndan İlk Açıklama

Denizli’de seçimin yenileceği Honaz’da mevcut Belediye Başkanı ve Ak Parti adayı Turgut Devecioğlu, “Millet iradesi dışında irade tanımıyoruz ancak, ayak oyunları ile millet iradesinin kurban edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

HONAZ 13.04.2019, 10:31 13.04.2019, 10:33
Seçimin Tekrarlanacağı Honaz'da Turgut Devecioğlu'ndan İlk Açıklama

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart yerel seçimlerinde CHP adayı Yüksel Kepenek’in 1 oyla kazandığı Honaz’da Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilen kararla seçim yenilecek. 2 Haziran’da yapılacak olan seçim için partiler yeniden bir çalışma içine girecek. Seçimlerin yenilenmesi kararının ardından mevcut Belediye Başkanı ve Ak Parti adayı Turgut Devecioğlu, suskunluğunu bozdu. Devecioğlu, YSK kararını verdiğini söyledi.

Devecioğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “31 Mart tarihinde Honaz ilçemizde bir yerel seçim yaşadık. Tutanaklardaki oy sayım hatalarına ve geçersiz oylara ilişkin seçim gününden itibaren biz itiraz ettiğimiz gibi her aşamada rakibimiz CHP de ilçe, il ve Yüksek Seçim Kuruluna itiraz etmiştir. Haklılığımızın ortaya çıkmasından sonra; sanki kendileri hiç itiraz etmemiş gibi beyanlarda bulunup sürecin çarpıtılması Honazlı kardeşlerimin aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir.

Gelinen aşamada Honaz İlçe Belediye Başkanlığı seçimi için Yüksek Seçim Kurulu son sözü söylemiştir. Bu süreci sağduyu ile takip eden, sabırla Honaz’ımızın geleceği için gayret eden tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biz millet iradesinin dışında hiçbir güç tanımıyoruz. Milletimizin aldığı her karara saygı duyuyoruz. Ancak millet iradesinin ayak oyunlarına kurban edilmesine de fırsat vermeyiz.

Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Honaz’ın ve Honazlı kardeşlerimizin haklarını sonuna kadar savunmaya ve korumaya devam edeceğiz. Yüksek Seçim Kurulu'nun Honaz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararının ülkemize; Denizli'mize ve Honaz'ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Tek sevdamız Honaz.”

turgut devecioğlu honaz belediye başkanı

Yorumlar (0)