banner1496

banner1495

Honaz’da 55 Kişi Daha Ev Sahibi oldu

Denizli’nin Honaz ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı süren 110 konutluk projenin hak sahipleri, noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi. 

HONAZ 28.11.2018, 17:38 28.11.2018, 17:44
2183
Honaz’da 55 Kişi Daha Ev Sahibi oldu

HABERDENİZLİ.COM

Honaz Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve işbirliği ile Honaz’ın Kaklık Mahallesinde başlatılan 110 konutluk projenin kura çekimi Salı günü gerçekleştirildi. Honaz Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen kura çekiminde 55 konut için hak sahipleri noter huzurunda belirlenmiş oldu. 
Kura çekimi büyük bir heyecan içerisinde gerçekleşti. Kurada adı çıkan vatandaşlar büyük bir sevinç içerisinde salondan ayrıldılar.
İlçenin Kaklık Mahallesi TOKİ Evleri projesinin 3+1 ve 2+1 tipindeki dairelerden meydana geldiği ve projede yer alan dairelerin zemin dâhil dört katlı olarak inşa edildiği açıklandı.
 

“Vatandaşlarımızın kaliteli binalarda yaşamasını önemsiyoruz.”

Kura ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, "TOKİ ve Belediyemiz işbirliği ile Kaklık Mahallemizde başlattığımız 110 konuttan oluşan bir projeydi ve bugün çekilişini gerçekleştirdik. İlk etapta 55 konutun hak sahipleri noter huzurunda belirlendi. Toplam yedi bloktan oluşan projenin inşaatı hızla devam ediyor. Honazımızın birçok bölgesinde modern konut alanları oluşturarak, vatandaşlarımızın kaliteli binalarda yaşamasını önemsiyoruz. Kuramızın hayırlı olmasını diliyor, vatandaşlarımıza yeni evlerinde sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ediyorum." şeklinde konuştu.
 

’’Ev sahibi olmak isteyenler için çok güzel bir duygu’’

Çekilişle ev sahibi olmaya hak kazanan Zehra Akyol, ilk defa başvuruda bulunduklarını belirterek, ’’Ev sahibi olmak isteyenler için çok güzel bir duygu. Uygulama da güzel. İnşaallah ev sahibi olacağız. Bu imkânı bizlere sunan Belediye Başkanımız Turgut Devecioğlu’na çok teşekkür ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.
Hak sahiplerinden Fatih Deveci adlı vatandaşta mutlu olduklarını belirterek; “Allah’a şükürler olsun, kurada ev çıktı. Başarılı bir proje, bu şartlarda ev sahibi olmak büyük nimet. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.
 


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)