Honaz Dağı Tüneli kazı çalışmalarında son durum

Denizli Valisi Karahan: "Çalışmalar devam ediyor. Tünelin yüzde 73'ünü bitirdik. En geç kasım ayına kadar delme işlemi tamamlanacak ve güneşi göreceğiz inşallah" dedi.

Honaz Dağı Tüneli kazı çalışmalarında son durum

DENİZLİ (AA)

Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Çevre Yolu güzergahındaki Honaz Dağı Tüneli'nin yüzde 73'ünün kazıldığını bildirdi.

Karahan, beraberindeki Honaz Belediye Başkanı ve kurum müdürleriyle çalışmaların devam ettiği Ovacık Mahallesi'ndeki tünelleri inceledi.

Şantiye binasında Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Ali Yazıcıoğlu'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Karahan daha sonra sağ ve sol tüp tünellerini gezdi, işçilerle sohbet etti.

Karahan burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Honaz'ın Ovacık köyünden Denizli-Antalya karayolu Cankurtaran Mahallesi'nde kadar inşaatı devam eden tünellerin 2.5 kilometrelik kısmında çalışmaların 24 saat devam ettiğini söyledi.

Tünelin tamamlanmasının ardından zaman ve yakıt tasarrufu sağlanmasının yanı sıra Denizli'nin Antalya ve Muğla gibi önemli turizm merkezlerine bağlantı yolunun daha modern yapıya bürüneceğini belirten Karahan, "Çalışmalar devam ediyor. Tünelin yüzde 73'ünü bitirdik. En geç kasım ayına kadar delme işlemi tamamlanacak ve güneşi göreceğiz inşallah. Yıl sonunda kışın olağan üstü bir durum olmazsa geçici olarak belki tünel kullanabilecek." dedi.

Haziran ayında yapılacak Denizli-Aydın otoyolunun ihalesinin ardından Denizli için ulaşım sorununu ortadan kalkmasını planladıklarını ifade eden Karahan, "Bu çalışmaları yerinde görüyoruz. Sürekli işleri takip ediyoruz. İnşallah yakında tamamlayacağız." diye konuştu.

Karayolları 2. Bölge Müdür Yardımcısı Zeki Ali Yazıcıoğlu ise toplam uzunluğu 2 bin 600 metre olacak olan Honaz Dağı Tüneli'ndeki kazı çalışmasının kasım ayında tamalanacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243