HABERDENİZLİ.COM

Ender Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü, hayırsever iş insanı Ender Gök tarafından Pamukkale Üniversitesi Hastanelerine, Ekokardiyografi Cihazı bağışı yapıldı. Bağış protokolü, Rektörlük Makamında PAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Ender Gök tarafından imzalandı. İmza töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fahir Demirkan ve PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer hazır bulundu.

Törende hayırsever iş insanı Ender Gök’e yaptığı cihaz bağışından dolayı teşekkür eden Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, yapılan bu bağışın hayırlara vesile olmasını diledi. 

Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri yaygın olarak Kardiyoloji, Kalp ve Damar Hastalıkları klinik ve polikliniklerinde kullanılmak üzere bağışı gerçekleşen, güncel tıbbi teknolojik özelliklerin yer aldığı yeni Ekokardiyografi cihazı ile Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri bünyesinde hizmet veren cihaz sayısı üçe çıktı. Özellikle kardiyolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde, tedavi süreçlerinin izlenmesinde kullanılan EKO cihazı, yine kalp ve damar hastalıklarının tanı ve tedavilerinde de kullanılmakta. Riskli ameliyatların öncesinde ve sonrasında hastanın kalp kontrolünün yapılmasında etkin olarak kullanılan Yaklaşık 35 bin Euro değerindeki cihaz, yatak başında da kullanılarak hastayı yormuyor ve hızlı sonuç veriyor. 

Protokol kapsamında Pamukkale Üniversitesi Hastanelerinde GÖK Ailesi adına oda tefrişi de gerçekleştirilecek.