banner1576

“Ruminantlarda Aşı Uygulamaları'' konulu Ortak Proje sözleşmesi imzalandı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) arasında “Ruminantlarda Aşı Uygulamaları'' konulu Ortak Proje sözleşmesi imzalandı

GÜNDEM 29.07.2020, 15:55
“Ruminantlarda Aşı Uygulamaları'' konulu Ortak Proje sözleşmesi imzalandı
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ruminantlarda Aşı Uygulamaları'' konulu eğitimin Güney Ege Kalkınma Ajansının 2020 yılı Teknik Destek programı kapsamında gerçekleştirilmesi uygun bulundu.

29.07.2020 tarihinde Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya ve Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Mehmet Ali Uzakgider ile Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan'ın katılımıyla proje sözleşmesi imzalandı.

İl Müdürü Yılmaz Erkaya yaptığı açıklamada; Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan projemiz ile İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizde görevli Veteriner Hekimlerin bilgi ve hizmet kapasitesini arttırmayı hedefliyoruz. Ayrıca artan hizmet kalitesi ile bulaşıcı hayvan hastalıkları oranı düşecek, hayvanlardan insanlara geçen zoonoz hastalıkların görülme sıklığı azalacak, üretilen hayvansal gıdaların kalitesi doğrudan etkilenecek, tedavi giderlerine harcanan masraflar önemli ölçüde azalacak, tüketicilerin daha sağlıklı ve kaliteli hayvansal gıdaya ulaşması sağlanacak, bu durumun yeterli ve dengeli beslenen sağlıklı nesillerin yetişmesine vesile olacağını belirtti.

Proje, Müdürlüğümüz bünyesinde görevli 70 Veteriner Hekimin katılımıyla 14-17 Eylül 2020 tarihleri arasında Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün toplantı salonunda uygulanacağı belirtildi.

“Ruminantlarda Aşı Uygulamaları'' konulu Ortak Proje sözleşmesi imzalandı

banner1527
Yorumlar (0)
34°
az bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi