Kafeler Sokağında Yangın, İtfaiye Giremedi

Denizli’de sabah saatlerinde Çınar’da Kafeler sokağında meydana gelen yangın, ‘bu sokakta yangın çıksa itfaiye mümkün değil giremez’ sözünü hatırlattı. Sokağa itfaiye giremedi, yangın tüpüyle müdahale edildi.

GÜNDEM 23.05.2020, 11:03 23.05.2020, 12:35
Kafeler Sokağında Yangın, İtfaiye Giremedi

Edinilen bilgiye göre Denizli’nin Merkezefendi ilçesi, Çınar bölgesinde, Kafeler sokağında bulunan bir dijital merkezinin alarm dedektörü çalmaya başladı. Alarm firması, hem işyeri sahibine hem de itfaiyeye haber verdi. Bağbaşı’nda oturduğunu ve olayı duyar duymaz işyerine geldiğini belirten Binbir Baskı adlı işyeri sahibi Coşkan Kavasoğlu, hayati risk alarak yangına ilk müdahaleyi yaptığını söyledi. 
İşyerinde çok miktarda kırtasiye malzemesi ve yanıcı malzeme bulunduğunu söyleyen Kavasoğlu, “Sabah haberi aldığımda şok vaziyette, Bağbaşı’ndan Kafeler sokağındaki işyerime geldim. Kepengi açtığımda içerisinin dumanla dolu olduğunu gördüm. Hayati riski göze alıp itfaiyenin gelmesini beklemeden dükkanın ortasına kadar, yangın tüpünü almak için birkaç kez gidip geldim. Dumanlar yere kadar inmişti.” dedi.

İlk müdahaleyi kendisinin yaptığını belirten Kavasoğlu, “İtfaiye ekipleri geldi, yıllardır gelen her yetkiliye söylediğimiz olay gerçekleşti. Kafelerin yoğun olduğu sokakta, ortaya yerleştirilen masalardan ve demirlerden dolayı itfaiye aracı giremedi. Yangın söndürme tüpüyle soğutma işlemlerini gerçekleştirdiler.” İfadesini kullandı.

Bu Sokağa İtfaiye Giremez

Bulundukları sokaktaki tehlikeyi yıllardır dile getirdiklerini belirten Kavasoğlu, “Ortaya yerleştirilen masalardan dolayı, itfaiyenin ambulansın buraya girmesi mümkün değil, bunu yetkilere defalarca söyledik. Bugün benim başıma geldi. Eğer biraz daha gecikseydim. İşyerimde bulunan malzemelerden dolayı yangının etkisi büyük olurdu. Aynı sokakta bir dijital baskı merkezi daha var. Yetkililerin bir an önce bu tip sokaklara çözüm bulması gerekiyor.” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (2)
Ahmet Cilasun 1 yıl önce
Utanç verici bir sokak orası, en kısa zamanda oraların yıkılması lazım.İnsan bile geçemiyor ordan
yavuz 1 yıl önce
boyle iş olmaz olsun. itfaiyenin ambulansın giremeyeceği yer olur mu. ya can kaybı olsaydi kim verecekti bunun hesabını. tum belediyeler kendi bölgelerindeki boyle yerleri derhal düzene sokmalı.