DOÇEV ve DGC'den ÇED Konferansı

Denizli Barosu Toplantı Salonunda yapılan etkinlikte “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Uygulamaları” konulu konferans düzenlendi. Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) ortaklaşa düzenlediği konferansa Denizli'deki yerel ve ulusal gazete temsilcileri, avukatlar katıldı.

DOÇEV ve DGC'den ÇED Konferansı

Denizli Barosu, Doğa ve Çevre Vakfı (DOÇEV) ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) İşbirliği ile düzenlenen konferansta  ÇED Uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ele alındı. 

Denizli Baro’su toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa Denizli Baro’suna üye Avukatlar ve DGC Üyeleri katıldı. Konferansta WWF Türkiye Doğal Hayatı Koruma Koordinatörü Aslı Gemci, Türkiye Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mühendis Tuğba Uçankuş ve DOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Aksoy konuşmacı olarak katıldı. 

DOÇEV’den Aksoy, ÇED sürecinde Vakfın yaptığı çalışmaları anlattı. Türkiye Doğal Hayatı Koruma Koordinatörü Aslı Gemci ve  Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mühendis Tuğba Uçankuş ise ilki 1993 yılında yayımlanan ve bugüne kadar 17 defa değiştirilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğindeki değişikikler ile ÇED Uygulamalarında karşılaşılan zorluklar konusunda katılımcılara bilgi verdiler.

Konferans soru cevap bölümünün ardından sona erdi. 
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER