Denizlili Şirketler Dikkat, Yapmayana Para Cezası Var!

Denizli’de sanayi sicil belgesi sahip olup da yıllık işletme cetvellerini doldurmayan şirkete son uyarı geldi. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıya göre, 30 Nisan’a kadar cetvelleri doldurmayan şirkete para cezası kesilecek.

GÜNDEM 12.04.2019, 11:55
Denizlili Şirketler Dikkat, Yapmayana Para Cezası Var!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan işletmeler için önemli bir uyarıda bulundu. Müdürlük, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5. Maddesi gereği bir önceki yıla ait faaliyetlerini içeren Yıllık İşletme Cetvellerini her yılın ilk dört ayı içerisinde bildirmeleri gerektiğine dikkat çekti.

İl Müdürü Sefa Gökalp imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu işletmeler https://sanayisicil.sanayi.gov.tr internet adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak 2018 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini, 30 Nisan 2019 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir. Süresi içerisinde cetvellerini sisteme girmeyen işletmeler hakkında 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 9. Maddesi gereği, 1.294,00 TL İdari Para Cezası uygulanacaktır. Konu hakkında detaylı bilgi Denizli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün 4446100 nolu telefon hattından alınabilir. Sanayi Sicil Belgesi sahibi olan firmalara önemle duyurulur.”

Yorumlar (0)