Denizli İşkur Muhasebecilerle Buluştu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 14.12.2017 tarihinde düzenlenen İstihdam Şurası’nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2017 yılında hayata geçirilen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesinin 2. Fazını başlattı.

Denizli İşkur Muhasebecilerle Buluştu

HABERDENİZLİ.COM

Bu kapsamda Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri Çivril Esnaf Odasında Muhasebeciler ile buluştu. İstihdam Teşvikleri hakkında bilgilendirme yapan Işık; “27.03.2018 tarihinde “Resmi Gazetede” yayınlanarak yürürlüğe giren 7103 Sayılı Kanunla, Sanayi, İmalat, Bilişim, Hizmet Sektörlerinde faaliyet gösteren firmalara ve Esnafımıza birçok yeni istihdam teşvikleri sunuldu. Bunlar; +2 İlave İstihdam Teşviki, “Bir Senden Bir Benden” İstihdam Teşviki, İşbaşı Eğitim Programları, 2-5 Yaş arası çocuğu olan annelere, Kreş Yardımı şeklindedir. Yeni teşvikler ile birlikte 2017 yılındaki artışın iki katına çıkacağını umut ediyorum.’’ dedi.

İşverenlere en yakın olan muhasebecilerin konu hakkında bilgi sahibi olması ile daha çok istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirten Işık, Denizli genelinde halen devam eden ve Nisan ayı sonuna kadar devam edecek olan İşgücü Piyasası araştırması ile yaklaşık Bin 800 firmayı ziyaret ederek mevcut teşvikleri işverenlere de anlatacaklarını, konu hakkında Denizli İŞKUR olarak işverenlerin yanında olacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243