Denizli'de ürün ve el sanatları fuarı

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Denizli'de ilk kez düzenlenecek olan "Ürün ve El Sanatları Fuarı"nın açılışı 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 10:00'da Adalet Parkı karşısı Otopark Alanında yapılacak. Fuar 4-9 Ağustos 2017 tarihleri arasında açık kalacaktır.

Denizli'de ürün ve el sanatları fuarı

HABERDENİZLİ.COM

Fuarda 34 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır.

Fuara ayrıca Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Eğitimden Sorumlu Daire Başkanlığı ile Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı katılacak olup, bu birimler tarafından ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde yürütülen eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları hakkında bilgi verilerek ayrıca elektronik izleme uygulamaları ile ilgili çalışmalar anlatılacaktır.

Hükümlü ve tutukluların cezaevine girdikten sonra daha yüksek değerlerle topluma geri dönmesi amacıyla ve ceza infaz kurumları eğitim ve iyileştirme projeleri kapsamında, farklı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutukluların ürettiği yüzlerce çeşit ürünün tanıtım ve satışının yapılacağı fuar 4-9 Ağustos 2017 tarihleri saat 16:00-23:00 arasında Denizli halkının ziyaretine açık olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER