Yusuf Garip’ten 23 Nisan Mesajı

Denizli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip,  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu önemli günü tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yılını yayımladığı mesajla kutladı.

GÜNCEL 22.04.2020, 17:39
Yusuf Garip’ten 23 Nisan Mesajı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, 23 Nisanın Türk tarihinde ve demokrasisinde önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi. Garip, 23 Nisan’ın sadece bir meclisin kuruluşunun değil, aynı zamanda dünyaya demokrasi dersinin verildiği bir tarihin başlangıcı olduğunu ifade ederek, “23 Nisan 1920’de kurtuluş destanının ateşi Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulmasıyla yakıldı. Meclis, savaş ortamı içerisinde her şeyin tartışılarak karar verildiği, düşüncelerin açıkça söylendiği bir meydandı. Bunun dünyada örneği yok denecek kadar azdır. Bugün demokrasimizin 100. yılını kutluyoruz. Ne mutlu ki bize, böyle gazi bir meclisin çatısı altında demokrasiyi yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Milli Mücadelemizin ölümsüz kahramanlarını, kurulduğu günden bu yana TBMM çatısı altında milletimizin mücadelesine katkı vermiş tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZLA EVLER ŞENLİK ALANINA DÖNECEK”
Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan'ı geleceğimizin teminatı çocuklara armağan ettiğini belirten Garip, demokrasinin de çocuklara ve gençlere emanet edildiğini ifade ederek, “Çocuklar bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımızdır. Çocuklarımız bugünü gönüllerince kutlasınlar. Bugün şanlı bayrağımızın en yukarıya çıkarıldığı gündür. Sizler de bugünün çocukları olarak yarınları yaşayıp, bu bayrağın gökyüzünde ebediyen dalgalanmasını sağlayacaksınız. Koronavirüs salgını dolayısıyla çocuklarımız dışarıya çıkamasa da, bu bayramı bayraklarını odalarına, balkonlarına asıp, gönüllerince aile üyeleriyle İstiklal Marşımızı okuyacak, şiirler ve marşlar söyleyerek günü tüm heyecanıyla kutlayacaklardır. 23 Nisan sevinci ve coşkusu her evde yaşanacak. Bu vesileyle Denizlimizin ve ülkemizin, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi.

Yorumlar (0)