Yörüklerden, Başkan Zolan'a Ziyaret

Denizli Yörükleri Derneği, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı ziyaret etti. Başkan Zolan, "Bizi biz yapan değerlerimiz var. Bu değerlerimizi kaybettiğimizde, gelecek nesillere aktaramadığımızda, biz olmaktan çıkarız" dedi.

GÜNCEL 09.02.2016, 10:35 09.02.2016, 10:39
Yörüklerden, Başkan Zolan'a Ziyaret
banner1641
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Yörükleri Derneği yönetim kurulunu kabul etti. Ziyarete, Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Yaşar Celal Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Denizli Yörükleri Derneği Başkanı Ceylan, burada yaptığı konuşmada, Yörük kültürünü canlandırmak ve gelecek nesillere aktarmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gelecek nesillere geçmiş güzelliklerin aktarılması gerektiğine dikkati çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, "Biz özümüzü kaybedersek, geldiğimiz yeri unutursak, köklerimizden koparsak yok olmaya başlamışız demektir. Özellikle çocuklarımızın geçmişimizi öğrenmesi konusunda büyük gayret sarf ediyorum. Bunlar bizim için çok önemli" diye konuştu.

Sivil toplum örgütlerine her zaman destek olduklarını anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Biz sizleri paydaş olarak görüyoruz. Sizler bizim yükümüzü paylaşan yol arkadaşlarımızsınız. Bizi biz yapan değerlerimiz var. Bu değerlerimizi kaybettiğimizde, gelecek nesillere aktaramadığımızda biz olmaktan çıkarız. Gelecek nesillerimiz özlerini kaybeder. Bu konuda temellerin sağlam atılmasını ve geçmişle geleceğin birleştirilmesini sağlamalıyız. Bizim Teleferik ve Bağbaşı Yaylası Projesini hayata geçirmemizdeki etkenlerden birisi de buydu. Yayla kültürünü topluma ve gençlere yeniden kazandırmak. Orada kıl çadırımız var, Yörük kültürünü insanlarımızın tekrar yaşamasını sağlıyoruz. Toplum yararına olacak olan bütün projelerde seferber oluyoruz" dedi. Başkan Yaşar Celal Ceylan, Başkan Zolan'a ziyaretin anısına adının yazılı olduğu Yörük şalı hediye etti.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)