Yağız Alp Bebekten Güzel Haber

Acıpayamlı Yağız Alp bebek, genetik hastalık olan SMA TİP-1’in tedavisi için 3 ay önce Amerika’ya gitmişti. Tedavisi tamamlanan ve geri dönüş için yola çıkan Yağız Alp bebekten güzel haberler geldi. Sosyal medya hesabından videosu paylaşılan Yağız Alp bebeğin, iyileşme gösterdiği görüldü.

GÜNCEL 02.11.2021, 15:46 02.11.2021, 16:20

Denizli’de henüz 3 aylıkken SMA teşhisi konulan ve tedavisi için ABD’ye gitmesi gereken Yağız Alp Yılmaz’ın, tedavi ücretinin toplanmasının ardından ABD’ye gitti. 3 aylık tedavisi tamamlanan Yağız Alp bebekten güzel haberler geldi.

Sosyal medya gruplarından olan Denizlili Kadınlar’ın yakından ilgilendiği Yağız Alp bebeğin tedavi sırasındaki çalışmalarını video olarak paylaştı. Paylaşımın altındaki açıklamada ise, “Değerli ailemiz; Yağız’ı merak ettiğinizi biliyoruz ilacını aldığı günden bu yana gerek fizik tedavide ve gerekse evde yoğun bir şekilde çalışarak çok güzel gelişmeler sağladık. Bunu da videomuzda paylaşarak sizleri bilgilendirmek istedik. Bu süre zarfında Yağız yapamadığı çoğu hareketleri kazandı. Doktorumuz Yağız’ın çok iyi gelişmeler sağlayacağını, zamanla çok daha iyi olacağını bizimle paylaştı. Artık bugün itibari ile Amerika’da 3 aylık tedavi sürecimiz sona erdi ve bugün dönüyoruz. Yağız’ın fizik tedavilerine Türkiye’de devam edeceğiz. Gerek doktorumuz Saboda gerekse fizyoterapistlerimiz Rachell ve Emlly’nin sıkı çalışmalarıyla evimize memnun dönüyoruz. Bu süre içerisinde kaldığımız evimizde bize çok güzel komşuluk yapan aile sıcaklığını yaşatan her ihtiyacımızda yanımızda olan Mark ve Monica’ya da çok teşekkür ederiz. Biz çok güzel kazanımlarla geri dönüyoruz. Yağız’ımızın Türkiye’deki her gelişmesinden şimdiye kadarki olduğu gibi sizleri haberdar etmeyi ihmal etmeyeceğiz. Dualarınız bizimle ve diğer SMA hastası bebeklerimiz ile olsun. Sizleri çok seviyoruz. Tek bir kuruş veren ve bizlere emeği geçen sayısız insanlara yürekten sevgilerimizi yolluyoruz. İyi ki vardınız, iyi ki varsınız” ifadelerine yer verdi.

Tedavi sonrası Yağız Alp bebekteki iyileşmenin fark edilmesi de herkesi duygulandırdı.

Yorumlar (0)