banner1348

Vatan Size Minnettardır!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 19 Eylül Gaziler Günü vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Zeybekci "Vatan savunmasının ötesinde insani bir vazifeyi de gözünü kırpmadan büyük bir fedakarlıkla yerine getiren gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır."dedi.

Vatan Size Minnettardır!
banner1336
Ekonomi Bakanu Nihat Zeybekci 19 Eylül Gaziler Günü için bir mesaj yayımlayarak "Vatanımız için hayatını hiçe sayıp şehadeti amaçlamış gerçek kahramanlardır!" dedi.

Zeybekci mesajında şu ifadeleri kullandı; "19 Eylül 1921'de Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, TBMM'nin Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” ünvanı vermesinin yıldönümleri, ülkemizde “Gaziler Günü” olarak kutlanıyor. Sadece bu anlamlı günde değil toplumumuzda her an farklı ve özel bir konumda tutulan gazilerimiz, vatanımız için hayatını hiçe sayıp şehadeti amaçlamış gerçek kahramanlardır!

Sadece bizim değil görev yaptığı dünyanın dört bir tarafındaki farklı ülkelerdeki insanların barış ve huzur içinde yaşaması için vatan savunmasının ötesinde insani bir vazifeyi de gözünü kırpmadan büyük bir fedakarlıkla yerine getiren gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu vesileyle, hayatta olanlara milletim adına bir kez daha şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal etmişlerine ise Allah'tan rahmet diliyorum.

Vatan size minnettardır! Sizde İslam ve ümmet için ölümü bile göze alan Hz. Ebubekir'in vefakarlığı, Hz. Ömer'in adaleti, Hz. Osman'ın imanı ile Hz. Hamza ile Hz. Ali'nin cesareti bayraklaşmıştır. Ne mutlu size! Ne mutlu sizin gibi arslanların çıktığı bu aziz millet ile şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri'ne!"

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER