Uşak Yaşlılar ve Düşkünlerevi’nin projesi tamamlandı

Uşak Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Yaşlılar ve Düşkünlerevi’nin proje çalışmaları sona erdi.

Uşak Yaşlılar ve Düşkünlerevi’nin projesi tamamlandı

Uşak Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Yaşlılar ve Düşkünlerevi’nin proje çalışmaları sona erdi. 4. etap TOKİ evleri civarında yapılması planlanan ve daha önce hayırseverlerin arsasını bağışladığı sağlık tesisi bünyesinde olacak Yaşlılar ve Düşkünlerevi, kısa sürede hayata geçirilecek.

Projeyle sokakta kalan yaşlı ve düşkünlere sıcak aile ortamında yer temin edilmesi hedefleniyor. Bin 500 metrekare alanda hizmet verecek ve iki katlı olacak merkezde berber, ütü, dinlenme odaları, muayene odası ve mescit gibi bölümler yapılacak. Merkezin kapasitesi 35 kişi. Konu hakkında bilgi veren Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Maalesef bazen sokaklarda yaşayan düşkün insanlarımızı görebiliyoruz. Bu vatandaşlarımıza karşı sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Merkezimizi her yönüyle dört dörtlük bir yer haline getirmek niyetindeyiz.” dedi. Özellikle soğuk kış günlerinde kimsesiz düşkün ve yaşlıların sıkıntılar çektiğinin altını çizen Başkan Erdoğan, Uşak’ta artık bu görüntülerin yaşanmayacağını belirterek, “Ülkemizde birçok ilde sosyal sorumluluk açısından böyle bir çalışma yok. Biz bu konuda örnek olan illerin başında yer alacağız. Ayrıca âtıl halde bırakılan bir alan da can bulacak.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2012, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER