Turistler Pamukkale'de Çirkin Görüntü Oluşturdu

Denizli'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmadan muaf tutulan turistler, güneşli havada Pamukkale'nin keyfini çıkardı. Polonya uyruklu olduğu iddia edilen bazı turisler ise Pamukkale'de çirkin görüntüler oluşturdu.

GÜNCEL 10.05.2021, 12:21 10.05.2021, 12:34
Turistler Pamukkale'de Çirkin Görüntü Oluşturdu
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Travertenleri, antik kenti ve şifalı sularıyla dünyaca ünlü, "Beyaz Cennet" olarak adlandırılan Pamukkale, pandemi kapsamında alınan tedbirler nedeniyle turistlere kaldı.

Bölgede etkili olan güneşli havayı fırsat bilen turistler travertenlerde gezip, güneşlendi.

Polonya uyruklu olduğu iddia edilen iki turist ise Pamukkale'deki travertenlerin olduğu bölgede mayolarını çıkartıp fotoğraf çekildi.

Pamukkale Mahallesi'ndeki yaşayan vatandaşlar ise bu görüntü karşısında rahatsız olduklarını dile getirdi.

Turistler ise çekilen bu fotoğrafı sosyal medya üzerinden kendi hesaplarından altına "çıplak devriye" yazısıyla paylaştı.

Pamukkale İlçesi Pamukkale Mahallesi'nde yaşayan Faruk Yalman, turislerin bu çirkin görüntüsünden dolayı rahatsız olduğunu dile getirdi. Yalman haberdenizli.com'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

"Bakın Türkler Pamukkale'ye çıkamıyor ama Polonya uyruklu turistler böyle görüntü verip diğer turistleri Pamukkale'den ve Türkiye'den kaçırıyor. Pamukkale'de güvenlik zafiyeti var. Böyle görüntülere izin vermemelidir. Bu görüntünün Pamukkale mahallesi sakini olarak rahatsızlık verici olduğunu düşünüyorum."

Yorumlar (1)
Selami Şahin 1 ay önce
Sadece güvenlik değil yönetiminde zafiyeti söz konusu burada bu görüntüleri bakanlık incelemeye almalı