banner1348

Tek isteği yetiştirdiği ürünü pazarda satabilmek

Denizli’nin Baklan ilçesinde çiftçilik yapan Muammer Erdoğan, Denizli Valiliğinde düzenlenen Halk günü toplantısında yaşadığı mağduriyeti dile getirdi. Daha önce yetiştirdiği ürünü pazarda satabildiğini  fakat 1 buçuk seneden bu yana Merkezefendi Belediyesi bünyesinde bulunan pazarlara çıkamadığını, söyleyen Erdoğan, tek isteğinin yetiştirdiği ürünü satmak olduğunu söyledi. 

Tek isteği yetiştirdiği ürünü pazarda satabilmek
banner1336

Halk Toplantıları’nın Haziran Ayı buluşması Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında gerçekleştirildi. Vatandaşlar toplantıda sorun, talep ve şikayetlerini Altıparmak’a iletti, Vali Altıparmak da sorunların çözümü için ilgili Daire Müdürlerine talimat verdi.

Baklan’da çekirdek üreten Muammer Erdoğan isimli vatandaş, ürettiği çekirdeği daha önce pazarlarda sattığını ancak 1 buçuk seneden bu yana Merkezefendi’deki pazarlara alınmadığını, bu nedenle ürününü pazarlayamadığını söyledi. Vatandaşın bu talebini Merkezefendi Belediyesi’nden katılan ilgili kişiye yönlendiren Altıparmak, “kendi mahsulünü satan çiftçilerimizi köylü pazarlarına verin, satsınlar ürünlerini. Ne güzel bir şey,bu insanlar başka bir şey istemiyor.  Dilenmiyor, para yardım talebinde bulunmuyor. Bu insanlara yardımcı olun. Tek istekleri yetiştirdikleri ürünü satıp para kazanmak, ekmeğinin peşinde hepsi.”  dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER