Sol Parti, “İşimizi, Aşımızı, Geleceğimizi Almak İçin Haydi 1 Mayıs’a”

Sol Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, “Yok başka yolu işimizi, aşımızı, geleceğimizi kendi ellerimizle almak için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız”  dedi.

GÜNCEL 28.04.2022, 15:22
Sol Parti, “İşimizi, Aşımızı, Geleceğimizi Almak İçin Haydi 1 Mayıs’a”

Sol Parti İl Başkanı Orhun Çoban 1 Mayıs İşçi Bayramı için yayınladığı mesajda, ülke ekonomisinin sorumsuz, yetersiz, yolsuzluklara batmış bir kadro elinde korkunç bir felakete sürüklendiğini belirterek, “Her şey pahalı halk açlığa mahkûm ediliyor. Başkanlık sistemi denilen bu ucube tek adam rejimi işlemiyor. Halkı açlığa talim etmeye çağırıyor! Hiçbir inandırıcılığı kalmamış bu rejimi yenmeye kararlıyız. 

Sokak sokak, fabrika fabrika yükselen itirazlarımızı şimdi 1 Mayıs’ta ülkenin dört bir yanında büyük bir meydan okumaya çevirmeye çağırıyoruz!” dedi.
 
Mevcut ekonomik sistemin alternatifinin bu sömürü düzenini ihya etmek olmadığını belirten İl Başkanı Çoban, açıklamasında şu görüşlrer yer verdi: “ Sermaye politikalarını sürdürerek, emperyalist tekellerin çıkarlarını korumayı birinci görev sayarak bu krizden halktan yana çıkış bulunamaz. Bugün halkın yaşadığı sorunların kaynağında hepimize ait kamu işletmeleri özelleştirmelerle yok pahasına satılarak, tarım neredeyse tasfiye edilerek, dış borç hızla arttırılarak kurulan harami düzeni vardır. 
Halkın önemli bir kesimi kredilerle borç batağına sürüklenmiştir. Sermayenin ve emperyalist tekellerin sömürü programı ile halkın insanca yaşama özlemi uzlaştırılamaz.
Ekonomide kamuculuğun, kamu çıkarlarının öne çıkartıldığı, özelleştirilen kamu işletmelerinin bir bir geri alacak bir çözüm. Başta eğitim ve sağlık olmak üzere kamu hizmetlerinin her yurttaşa eşit, kaliteli ve parasız ulaştırıldığı bir çözüm. Krize karşı herkese yurttaşlık desteğinin sağlandığı; süper zenginlerden alınacak servet vergisiyle ekonomik adaletin sağlandığı bir düzen. Halkın borç denetim komiteleriyle büyük müteahhitlere döviz cinsi ödemelerin sonlandırıldığı, toplum yararına kullanılmamış ‘tiksindirici borçların’ ödemelerinin askıya alındığı halkçı ve toplumcu bir seçenek var!
Bu seçeneği hep birlikte büyütmek için 1 MAYIS’ta buluşalım!
Emeğin ve özgürlüğün ülkesini kendi ellerimizle kurmak için birlikte yürüyelim!”

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı az bulutlu