Siyaset Akademisi 2020’de Önemli Konukları Ağırlayacak

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı ve Başkan Adayı tolga Varlıker’in, hayata geçirdiği “Merkezefendi Siyaset Akademisi” önemli isimleri ağırlayacak. Akademi kapsamında Gazeteci Yazar Uğur Dündar, önceki dönem Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Gazeteci Eren Erdem, DİSK Genel Başkanı Doktor Arzu Çerkezoğlu, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi gibi pek çok isim Merkezefendi’ye gelecek.

GÜNCEL 06.12.2019, 15:40 06.12.2019, 16:02
Siyaset Akademisi 2020’de Önemli Konukları Ağırlayacak
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart seçimleri ve sonrasında Denizli’nin en çok konuşulan ilçesi haline gelen Merkezefendi’de gündem Merkezefendi Siyaset Akademisi. Yaz sonuna kadar devam edecek derslere katılanların sertifika alacağı akademi kapsamında, her ay ünlü bir isim konferans verecek. İlçe Başkanı ve Başkan Adayı Varlıker, en iddialı projesi olan Siyaset Akademisi ile ilgili “Hedefimiz Merkezefendi’de ortak aklı ve ortak kültürü inşa etmek” dedi. 
Merkezefendi CHP İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde startı geçtiğimiz günlerde verilen Merkezefendi Siyaset Akademisi, yaz sonuna kadar devam edecek. İlçe Başkanı Tolga Varlıker öncülüğünde kurulan ve parti içerisinde büyük bir eksiği kapatması hedeflenen proje kapsamında daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun A takımında yer alan Siyaset Bilimci Prof. Dr. Yüksel Taşkın ile SODEV Başkanı Araştırmacı Yazar ve Ekonomist Ertan Aksoy Denizli’ye gelmişti. 
Siyaset Akademisi hakkında bilgi veren İlçe Başkanı Tolga Varlıker “Siyaset Akademisi, bizim çok önemsediğimiz bir proje. Akademi aslında yaza kadar sürecek olan bir okuldur. Burada amacımız, Partili partisiz herkesin katıldığı, her türden ideolojiye sahip insanları ayrıt etmeksizin, Merkezefendi’de ortak bir dilin, ortak bir kültürün olabileceğine dair bir yapı inşa etmektir. Akademide tarih, felsefe, sosyoloji ve siyaset bilimi dersleri verilecektir. İki haftada bir derslerimiz olacak. İsteyen herkesin katılacağı bu dersler yaz başına kadar devam edecek” dedi.

ÜNLÜ İSİMLER DE KATILACAK

Eğitimler kapsamında Denizli’ye ünlü ve yetkin isimlerinde geleceğini müjdeleyen Varlıker, akademiye katılanlara sertifika verileceği belirtti. Varlıker, “Seçim yoğunluğu nedeni ile çalışmalarını ertelemek zorunda kaldığımız akademi seçimlerin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun A takımında yer alan Siyaset Bilimci Prof. Dr. Yüksel Taşkın ile SODEV Başkanı Araştırmacı Yazar ve Ekonomist Ertan Aksoy’un katılımı ile başlamıştı. Yeni dönemde de Gazeteci Yazar Uğur Dündar, önceki dönem Milletvekilimiz ve Parti Meclisi Üyesi Gazeteci Eren Erdem, DİSK Genel Başkanı Doktor Arzu Çerkezoğlu, Milletvekilimiz Mehmet Ali Çelebi gibi pek çok ünlü isim de Merkezefendi Siyaset Akademisi kapsamında Denizli’ye konferans ve söyleşiler düzenleyecek. Merkezefendililer ile buluşacak her isim kendi alanında yetkin ve kurmak istediğimiz ortak akla, ortak kültüre katkı verecek isimler” dedi.

Siyaset Akademisi 2020’de Önemli Konukları AğırlayacakSiyaset Akademisi 2020’de Önemli Konukları Ağırlayacak

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)