Sert: Öğretmenler Günü'nü kutlamayacağız

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, öğretmenliğin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamayacaklarını söyledi.

Sert: Öğretmenler Günü'nü kutlamayacağız

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, öğretmenliğin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamayacaklarını söyledi. Sert, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de ve Dünyada Öğretmenlik Araştırması'nın sonuçları hakkında bilgi verdi. Sert, sendikalarının 23. başkanlar kurulu toplantısında aldıkları kararlar ve sonuç bildirgesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Şube Başkanı Sert, şunları kaydetti: "Ülkenin geleceğini inşa eden eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerin fedakârlığının görmezden gelinmesi, itibar kaybına uğratılması, ek ödemeden mahrum edilerek kamuda en az maaş alan çalışan konumuna düşürülmesi, ayrıca 18. Millî Eğitim Şûrası'nda alınan, 'Öğretmen ve yöneticilerin ekonomik durumlarının iyileştirilmesi amacıyla her yıl kasım ayında bir maaş tutarında ikramiyenin verilmesi, ek ders ücretinin 12 TL'ye çıkarılması, görev alınan projeler için ek ders ücreti tahakkuk ettirilmesi, eğitim kurumu yöneticilerine makam tazminatı ödenmesi ve ek ders ücretinin maaşlara, ek ödemenin ise emekli maaşlarına yansıtılması' kararlarının hayata geçirilmemesi, Öğretmenler Günü'nü kutlamama kararı almamızın başlıca gerekçelerini oluşturmaktadır."

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2012, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER