ŞENOL GÖKA TRT’NİN EN TEPESİNE YÜKSELDİ

TRT eski genel müdürü İbrahim Şahin’in Samsun Valisi olmasıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Denizlili Şenol Göka atandı.

GÜNCEL 22.10.2014, 09:21 22.10.2014, 09:22
ŞENOL GÖKA TRT’NİN EN TEPESİNE YÜKSELDİ
TRT Genel Müdürlüğü için uzun bir süredir Şenol Göka, İbrahim Eren ile TRT haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör isimleri geçiyordu. Göka’nın TRT Genel Müdürlüğü’ne atanmasıyla ilgili karar Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından TRT1 resmi Twitter hesabından da Göka’nın TRT Genel Müdürü olarak atandığı açıklandı. 

Şenol Göka kimdir? 
1962 Denizli doğumlu. 1986 senesinden günümüze TRT'de hizmet vermekte bulunan Şenol Göka, Denizli Lisesi'nin 1979 yılı mezunlarındandır. Marmara Üniversitesi mezunu bulunan Şenol Göka, Basın Yayın Yüksek Okulu'nun Radyo-Televizyon bölümünden diplomasını almıştır. 2014 yılının Haziran ayında TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Şenol Göka, TRT Radyo Dairesi Başkanı şekilde da kuruluşa uzun yıllar hizmet etmiştir. Aynı sürede kitap yazarı şekilde da tanınan Göka şu esas kadar yayıncılık sektörüne yönelik 4 kitap kaleme almıştır. Şenol Göka kitapları: İnsan ve Mekan - Bir bütünün iki değişik görüntüsü Her Halde İnsan Radyo Olmalı Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar Şenol Göka Ulusal Radyo Platformu OYDAR’da radyo konulu makaleleri ile de radyo sektörünün yakından takip ettiği bir isim. Ağabeyi Prof. Dr. Erol Göka da ülke genelinde tanınan ve popüler bir bilimadamı ve TV Programcısı. 
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)