Şehit Ailesinin Tek İsteği: İsminin Okulda Yaşaması

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde 2 sene önce insan kaçakçıları tarafından şehit edilen Mustafa Uygun’un ailesi kendilerine verilen sözün tutulup Pamukkale Ortaokulu’na “Şehit Mustafa Uygun” isminin verilmesini istiyor. 

GÜNCEL 15.02.2018, 13:14 15.02.2018, 13:22
Şehit Ailesinin Tek İsteği: İsminin Okulda Yaşaması
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Hatay’ın Yayladağı İlçesi,  Suriye sınırında hattında devriye görevini, yerine getiren Uzman Çavuş Mustafa Uygun ve arkadaşları,  14 Şubat 2016 gecesi sınırdan Türkiye’ye geçmeye çalışan insan kaçakçılarına müdahale etti. İnsan kaçakçıları ile güvenlik güçleri arasında çıkan arbede de Mustafa Uygun boğazına aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralandı.  Hastaneye kaldırılan Uygun, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit düşmüştü. Denizlili şehit 2 sene önce gözyaşları arasında toprağa verildi.

Dün Uygun’un şehit düşmesinin yıl dönümüydü. Şehit ailesini yalnız bırakmak istemeyen Sosyal medya grupları Denizli Güncel Yasam Trafik, Opel Team, ve Tofaş Team grupları şehit ailesini Pamukkale mahallesindeki evinde ziyaret etti. Şehit ailesi kendilerine yapılan bu ziyaretten oldukça memnun olurken şehit Uzman Çavuş Mustafa Uygun’u ve hatıralarını anlattı. Mustafa’nın şehit düştüğü zaman kendilerine bir söz verildiğini söyleyen Şehit annesi Kezban Uygun, söz verildiği gibi Pamukkale Ortaokulu’na “Şehit Uzman Çavuş Mustafa Uygun” isminin verilmesini istiyor. Acılı annenin tek isteği oğlunun bir okulda yaşaması. Ailenin bu isteğine vatandaşlarda da destek gelirken bu konuda yetkili kişilerin bir an önce adım atması bekleniyor. 

Yorumlar (0)