banner1348

Satrançta Denizli'ye İki Altın

Satranç Türkiye Şampiyonasında yarışan Denizlili sporculardan 16 Yaş Kızlarda İlayda Kaygısız, 17 Yaş Genel Klasmanda Emre Kırılmaz Türkiye Şampiyonu oldu. Denizlili 10 sporcu milli takım havuzuna girmeyi başardı.

Satrançta Denizli'ye İki Altın
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Antalya’da 19-26 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından toplam 2636 sporcunun katılımıyla yapılan Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası sona erdi. Şampiyonaya Denizli’den 92 sporcu katıldı.

TÜLAY “ÜLKENİN GELECEĞİNE, EVLATLARINA, HAYATLARINA DOKUNUYORUZ”
Hayata geçirdikleri projeleri dile getiren Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, böyle büyük bir organizasyonun hayata geçmesinin tüm satranç ailesinin başarısı olduğunu belirtti. “Bu ülkenin geleceğine, evlatlarına, hayatlarına dokunuyoruz” diyen Tülay, nitelikli ve büyük bir buluşmaya aracı olmanın tarifi zor bir mutluluk olduğunu, hedefleri yükselterek ilerlediklerini kaydetti.

İLAYDA VE EMRE’DEN ALTIN MADALYA
Denizlili yıldız sporculardan 16 Yaş Kızlarda İlayda Kaygısız, 17 Yaş Genel Klasmanda Emre Kırılmaz Türkiye Şampiyonu oldu. 13 Yaş Kızlarda Gülenay Aydın Türkiye ikincisi olurken, bir diğer sporcumuz 18 Yaş Kızlarda Poyraz Dursun Türkiye üçüncüsü olarak kürsüye çıktı. Küçükler kategorisinde ise 10 Yaş Genel Klasmanda Ali Batuhan Bıyıksız, gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

MİLLİ TAKIM HAVUZUNA 10 DENİZLİLİ
Türkiye Satranç Şampiyonasında ayrıca milli takım havuzuna girebilmenin yarışı yaşandı. Derece yapan sporculardan 10 Denizlili sporcu, milli takım havuzuna girmeyi başardı. Federasyon İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, Denizlili sporcuların satranç etik kurallarına saygılı ve spor kültürünü almış bireyler olarak şampiyonada dikkat çektiğini söyledi.

İBANOĞLU SATRANÇ AİLESİNİ KUTLADI
Satranç Federasyon Temsilciliğinin çalışmaları sayesinde, son yıllarda satranç sporunda Denizli’nin başarı grafiğinin arttığını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, şampiyonada yarışan, Denizlili sporcuları kutladı. Denizli’de ki satranç ailesinin her sene üstüne koyarak ilerlediğini söyleyen İbanoğlu, fedakarca çocuklarına destek olan ailelere ve spor kulüplerine teşekkür etti.

YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR
16 Yaş Kızlar         Türkiye 1.     WCM İlayda Kaygısız
17 Yaş Genel         Türkiye 1.     Emre Kırılmaz
13 Yaş Kızlar         Türkiye 2.     Gülenay Aydın
18 Yaş Kızlar         Türkiye 3.     CM Poyraz Dursun
13 Yaş Kızlar         Türkiye 4.    Haticesu Koyuncu
14 Yaş kızlar         Türkiye 4.     Ceylin Tikveşli
15 Yaş Genel         Türkiye 5.    Mehmet Emre İlkimen 
14 Yaş Kızlar         Türkiye 7.    Nehir Tokat 
18 Yaş Genel      Türkiye 10.    Fatih Emre Boz

KÜÇÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA DERECEYE GİREN SPORCULAR
10 Yaş Genel         Türkiye 2.    Ali Batuhan Bıyıksız
12 Yaş Genel         Türkiye 6.    Ali Tütüncü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER