Sarayköy'de Artan Vakalara Yeni Çözüm

Koronavirüs artışının en yüksek olduğu ilçeler arasında bulunan Sarayköy'de, korona virüs tedavisinde bir ilk uygulanmaya başlandı.

GÜNCEL 12.11.2020, 09:06 13.11.2020, 11:15
Sarayköy'de Artan Vakalara Yeni Çözüm

HABERDENİZLİ.COM

Kovid - 19 vakalarının ve kovid - 19 kaynaklı ölümlerin her geçen gün arttığı Denizli ilçelerinin başında gelen Sarayköy'de, korona virüs ile mücadelede yeni bir aşamaya geçildi. Kovid - 19 şüphesiyle Denizli Devlet Hastanesi Sarayköy polikliniğine başvuruda bulunan ve test yaptıran vatandaşlardan pozitif çıkanlar evlerinde filyasyon ekipleri tarafından kendilerine ulaştırılacak ilaçlar ile tedavi ediliyordu. Artan yoğunluktan dolayı bu ilaçların vatandaşlara ulaşmasında ise zaman zaman gecikmeler görülüyordu.

ARTIK SONUC BEKLENMEDEN HASTANEDEN İLAÇLA ÇIKILACAK

Artan bu yoğunlukta vatandaşların mağdur olmaması, evde tedavi görecek vakaların ilaç tedavisine hemen başlanılması için önemli bir adım atıldı. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sarayköy'e çok sayıda ilaç stoğu yapıldı.

TEST YAPTIR İLACINI AL

 Geçtiğimiz pazar günü 08.11.2020 tarihi itibariyle artık Sarayköy'de kovid 19 şüphesi ile hastaneye başvuran kişiler test yaptırdıktan sonra kaydını yaptırıp korona virüs ile mücadelede kullanılan ilaçlarını alıp hastaneden ayrılıyor.

 POZİTİF İSE DEVAM

 Test sonrası sonucu beklemeden dileyen herkes ilaçları uygun bir şekilde kullanmaya başlıyor. Eğer test sonucunuz negatif çıkarsa isteğe bağlı kullanmayı bırakabiliyorsunuz. Eğer pozitif çıkarsa erken tedavi başlanımı ile daha hızlı iyileşebiliyorsunuz. Daha sonra adresinize gelen filyasyon ekipleriyle kendinize getirilecek ilacı beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Yorumlar (0)