Rektör Bağ’dan “Anneler Günü” Mesajı

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

GÜNCEL 11.05.2019, 12:49
Rektör Bağ’dan “Anneler Günü” Mesajı
banner1656

HABERDENİZLİ.COM

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. ‘‘Bilinçli ve sağlıklı toplumların yetişmesinde en büyük pay sahibi ve en kutsal varlıklarımız olan annelerimiz aynı zamanda eğitim hayatının ilk basamağı olan aile içi eğitimin temel unsurlarından biridir. İyiliğin, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin birer timsalleri olan annelerimiz; çocuklarımızın topluma faydalı bireylere dönüşmesi adına, tüm zorluklara rağmen sevgi, sabır ve özveriyle çabalamaktadır.

Bağ, Geçmişten günümüze Türk kültüründe ve tarihinde olduğu gibi bugün de; gerek kültürel gerekse toplumumuzun güzel ahlakı münasebetiyle mukaddes ‘anne’lerimiz bizlerden her zaman hürmet görmeye layıktır. Baş tacımız annelerimize, sadece bir gün değil her gün içimizde büyüyen sevgi ve bağlılığı göstermemiz bizlerin en kalbi duygularımızdan biridir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarkenayrıca evlatlarını bu toprakların bizlere vatan olarak kalması adına şehit veren, acılarını milletçe yürekten paylaştığımız şehit annelerimize de daimi minnet ve şükranlarımısunarım.’’dedi.

                                                                                                                

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)