Ramazanoğlu, En Büyük Engel Ön Yargıdır

64. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı yayımladı.

Ramazanoğlu, En Büyük Engel Ön Yargıdır
banner1262

AK Parti Hükümetleri olarak, koyduğumuz hedeflerin başında, vatandaşlarımızın imkân ve fırsatlardan en adil şekilde istifadesi gelmektedir. Hükümet olarak tüm imkânlarımızla engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları zorlukları ortadan kaldırabilmek ve hayatımızın her alanında engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak; huzur ve refahını sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Barınma, bakım, sağlık hizmetleri ve nakdi yardımlar olmak üzere sosyal devlet olma anlayışının bir gereği olarak engellilerimizin her daim yanındayız. Bu vesile ile engelli vatandaşlarımıza yönelik süratle iyileştirmeler yaparak istihdam alanlarını genişlettik, mesleki eğitim çalışmalarına hız verdik. 2010’da yaptığımız değişiklikle, engellilerimizle ilgili alınacak tedbirleri anayasal güvenceye kavuşturduk. Geliştirdiğimiz politikalarla engellilerimizin yaşamını kolaylaştırmak ve onları müreffeh bir yaşantıya kavuşturmak için tedbirlerimizi alıyoruz. Buna rağmen bu güne kadar yapılanları yeterli görmedik, görmüyoruz.

Bilinmelidir ki asıl kusur engelli olmak değil, engelli olanı görmemektir. Hiçbir zaman böyle bir zihniyeti tasvip etmedik, edemeyiz. Biz AK Parti Hükümetleri olarak her zaman insanı önceleyen ve merkeze alan politikalar geliştiriyoruz. Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sorunlar, sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, bizlerin ve kısacası tüm insanların ortak sorunu olarak kabul ediyoruz. Yaşamı kolay kılmak, yaşanılabilir bir Türkiye’yi hep birlikte ileri seviyelere taşımak için çaba sarf ediyoruz.

Bilvesile anımsatmak isterim ki; engelli duruma düşmek, hiçbir zaman hayatın sonu değildir ve her birey birer engelli adayıdır. Okumaya, öğrenmeye, sosyal hayata katılmaya mani de olmamıştır. En büyük engel ön yargıdır. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına, kısacası her alanda ehemmiyetli başarılara imza atan engelli kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelli kardeşlerimin sorunları hususunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor, engelli vatandaşlarımıza muhabbetlerimi sunuyorum.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243