PAÜ’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yasama ve Denetim Fonksiyonu Konuşuldu

Pamukkale Üniversitesi Hukuk Topluluğu, TBMM Bürokratları Yasama Derneği’nin “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yasama ve Denetim Fonksiyonu Projesi”ni konu alan bir seminer düzenledi. Başta PAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Organ’ın da katıldığı seminere, akademisyenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

GÜNCEL 25.10.2019, 18:41
PAÜ’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yasama ve Denetim Fonksiyonu Konuşuldu

HABERDENİZLİ.COM

Akademik danışmanlığını PAÜ Hukuk Fakültesi Arş. Gör. Kahan Onur Arslan’ın yaptığı, Pamukkale Üniversitesi Hukuk Topluluğu tarafından, Türkiye Cumhuriyeti İç İşleri Bakanlığı ve Siyasallılar Vakfı’nın destekleriyle hazırlanan seminerin konuk konuşmacıları; YASADER Başkanı ve TBMM Kanunlar Kararlar Dairesi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Bahadır Yeşilırmak, TBMM Kanunlar Kararlar Dairesi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt ve TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Muaz Ayhan Işık oldu.

TBMM Kanunlar Kararlar Dairesi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Bahadır Yeşilırmak, “TBMM’nin Yapısı ve İşleyişi-Temel Kavramlar ve Kurallar ile Yasama Süreci”; TBMM Kanunlar Kararlar Dairesi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt, “Parlamenter Denetim”; TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Muaz Ayhan Işık, “TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri ve Açık Erişim Sistemi” konularıyla ilgili bilgilerini aktardı.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin konferans salonunda gerçekleşen seminerde konuşmacılar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Yasama ve Denetim Fonksiyonu hakkında teorik ve teknik bilgileri içeren sunumlarının ardından, öğrencilerinde katılımıyla interaktif model parlamento çalışması gerçekleştirdiler.

Yorumlar (0)