Pamukkale Üniversitesi’ne 253 Personel Alınacak

Pamukkale Üniversitesi 253 personel alımı ile ilgili duyuruyu yayınladı. Resmi Gazete ve kamu ilan sayfasından bugün yayımlanan duyuruda en az lise mezunu 253 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağına yer verildi. KPSS 50 puan şartı ile yapılan personel alımında başvuru bilgileri ve başvuru linki haberimizde.

GÜNCEL 23.05.2020, 09:58 23.05.2020, 12:36
Pamukkale Üniversitesi’ne 253 Personel Alınacak

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağına yer verildi. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarına haiz olması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

657 sayılı Devlet memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

657 sayılı kanunun 53. Madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

Erkek adaylar için askerlik şartı aranmamaktadır.

2018 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince halen kamu kurumunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanun’unun 4b maddesine göre sözleşmeli personel olarak çalışanlar Üniversitemiz ilanına aynı unvanda başvuru yapamaz Ancak ilgili mevzuat gereğince usule uygun olarak istifa edip 1 (bir) yıllık süre şartına tabi tutulmadan istihdam edilebilecek olanlar bu durumu belgelendirmek koşulu ile ilana başvuru yapabileceklerdir. Aksi takdirde bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır. (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir) 

BAŞVURULAR İNTERNETTEN BAŞLADI

Pamukkale Üniversitesi tarafından yayımlanan duyuruda sözleşmeli personel alımı başvurusunun internet üzerinden başladığına yer verildi. Toplamda 2353 kamu personeli alımına başvuru yapacak adayların müracaatlarını internet üzerinden yapması gerekmektedir. 

Başvuru şekli ile ilgili üniversite tarafından yayımlanan duyuru şu şekilde:

"Başvurular Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://pbs.pau.edu.tr/Basvuru/Basvuru.aspx) internet sitesinden online olarak 22.05.2020 - 31.05.2020 tarihleri arasında yapılacaktır. İstenilen belgeler elektronik ortamda doldurularak/yüklenerek başvuru formu oluşturulacaktır.  Şahsen veya adayların posta yoluyla yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir."

Yorumlar (1)
özcan 1 yıl önce
borçlarını da bi ödese üniversite ne kadar güzel olacak..yıllardır ödenmemiş borçları duruyor halen