Onlar Bu Ümmetin Yüzaklarıydılar

Hak ve hakikat davasının sembol şehitlerinden İskilipli Atıf Hoca, İslami ilimler ile beşeri ilimleri aynı bünyede buluşturan Mahmud Esad Coşan Hoca ve Kafkasya Müslümanlarının imamı, Rusya'ya yıllarca kan kusturan Kafkas Kartalı Şeyh Şamil, Hakk’a irtihalinin yıl dönümünde dualarla yâd ediliyor.

GÜNCEL 03.02.2021, 13:31 03.02.2021, 13:38
Onlar Bu Ümmetin Yüzaklarıydılar

Din- Bir-Sen Denizli Şubesi, Şehadetlerinin Yıl dönümünde başta İskilipli Atıf hoca olmak üzere, Kafkas Kartalı Şeyh Şamil’i, bir güzel Alim Esad Coşan’ı unutmadı.
 Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası Denizli Şubesi (Din-Bir-Sen) tarafından bir mesaj yayınlanarak mesajda şu ifadelere yer verildi; "Kafkas Kartalı Şeyh Şamil.  Darağacının Mazlumu İskilipli Atıf Hoca. Bir Güzel Alim Esad Coşan. Allah (cc) hepsine rahmet eylesin. Onlar bu ümmetin yüzaklarıydılar; Mevla üçünün de yüzünü ak etsin. Şehadetlerinin yıldönümünde rahmetle anıyoruz."                                                                 
                     
 

Yorumlar (1)
Hasan 5 ay önce
İskilipli Atıf Hoca'nın başında bulunduğu Teali İslam Cemiyeti'nin milli mücadeleye katılanları kafir ilan eden açıklaması, Yunan uçaklarınca Ege Bölgesi'nde havadan atılmıştır. Bu gibi din sömürücüsü vatan hainlerinin direnişine rağmen, milli müdacedele kazanılmış, düşman vatan topraklarından atılmıştır. Sonrasında da İskilipli Atıf Hoca İstiklal Mahkemesi'nce yargılanmış, idama mahkum edilerek asılmıştır. Yaptığınız haberlere dikkat edin!