Öğrencisiyle Yasak Aşk Yaşayan Öğretmeni Kocası Boşadı

Denizli’de 17 yaşındaki öğrencisi ile ilişki yaşadığı ve gittikleri sinemada öpüştükleri iddia edilen 46 yaşındaki kadın öğretmenin eşinin açtığı boşanma davasını haklı gören mahkeme çiftin boşanmasına karar verirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise açtığı soruşturma kapsamında ilk etapta öğretmenin görev yeri değişikliğini yaptı.

Öğrencisiyle Yasak Aşk Yaşayan Öğretmeni Kocası Boşadı
banner1262

HABERDENİZLİ.COM

Olay, Denizli Merkezefendi ilçesinde bir lisede yaşandı. Lisede tarih öğretmeni olarak görev yapan 46 yaşındaki E.P., isimli kadın öğretmene eşi B.P. (46), 2016 yılında o zaman 17 yaşında olan öğrencisi A.U.Ş., ile gönül ilişkisi olduğu gerekçesi ile dava açtı. Davada B.P., eşinin cep telefonuna kurduğu bir program sayesinde elde ettiği WhatsApp yazışmaları ve çekilen fotoğrafları de delil olarak gösterdi. Eşinin öğrencisiyle öpüşürken çekilmiş fotoğrafları ile cinsel içerikli yazışmalarını elde eden B.P., mahkemeye delil olarak sunduğu bu argümanlarla aynı zamanda Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) ve okul yönetimine de eşini şikayet etti.

Şikayet üzerine harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlendirilen müfettişler aracılığıyla A.U.Ş., ifadesini aldı. Genç olayı doğrulayarak öğretmeni E.P., ilişkisi olduğunu kabul etti.

Film sırasında öpüştükleri iddia edildi

banner1265
Davanın görüldüğü Denizli 2. Aile Mahkemesi B.P.’nin boşanma davasına delil olarak sunduğu fotoğraf ve cep telefonu yazışmalarını yasa dışı yollardan elde edildiği gerekçesiyle delil olarak kabul etmedi. Ancak mahkeme E.P.’nin öğrencisi ile sinemaya gittiği iddiaları üzerine bu görüntüler istedi. Elde edilen görüntülerde ise E.P.’nin öğrencisiyle birlikte sinemaya girmesi, film sırasında yakınlaşmaları, öpüşmelerinin yer aldığı tespit edildi. Bunun üzerine mahkeme çiftin boşanmasına karar verdi.

Valilikten konu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı

Yaşanan olay ile ilgili Denizli Valiliği’nden de yazılı bir açıklama yapılarak, olayın duyulması üzerine öğretmenin görev yaptığı okulda değişiklik yapılarak başka bir okula gönderildiği kaydedilerek, “Denizli Merkezefendi ilçesindeki lisede, öğretmen ve öğrenci arasında yaşananlara ilişkin ulusal ve yerel basında çıkan haberlerle ilgili olarak, Valilik Makamının 18 Nisan 2017 tarih ve 2296224 sayılı soruşturma oluruyla gerekli soruşturma yapılmış, soruşturma neticesinde yer değişikliği yapılarak konu Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Disiplin Daire Başkanlığı Yüksek Disiplin Kuruluna 4 Temmuz 2017 tarih ve 10255070 sayılı yazı ile değerlendirilmek üzere gönderilmiştir. Ayrıca söz konusu konuya ait işlemler Denizli Cumhuriyet Başsavcılığında işlem görmüştür” ifadelerine yer verildi.

Okul idaresi açıklama yapmaktan kaçındı

Söz konusu olayın yaşandığı okul idarecileri ise açıklama yapmaktan kaçınarak olayla ilgili konuşmadılar. Olayın valilik, mahkeme ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne intikal ettiğini hatırlatan okul idarecileri öğretmen E.P., ile ilgili gerekli işlemlerin devam ettiğini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat kurt
Murat kurt - 6 ay Önce

Olabilir

Gerekyok
Gerekyok - 6 ay Önce

Artik ohretmenlerede guven kalmamis bu ulke yavas yavas bozulmaya basladi Allah muhafazaa Allah cocuklarimizi ve musliman ulkeleri korusun

SIRADAKİ HABER
banner1243