Öğrenciler gitti, kampüs boş kaldı

Denizli’de, korona virüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinden dolayı öğrencilerden yoksun kalan kafe ve restoranlar kepenk kapattı.

GÜNCEL 03.11.2020, 10:01 03.11.2020, 10:09
Öğrenciler gitti, kampüs boş kaldı

HABERDENİZLİ.COM

Korona virüs salgını öncesinde Denizli’nin en kalabalık yerlerinden birisi olan, vatandaşların ‘Kampüs’ olarak adlandırdığı Pamukkale ilçesi Çamlaraltı mahallesi eski günlerini aratıyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında, 11 Mart’ta yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından Pamukkale Üniversitesi’nde okuyan yaklaşık 70 bin öğrencinin memleketlerine dönmesi sokakları boş bıraktı. Eğitim-öğretim dönemleri boyunca öğrencilerin en çok vakit geçirdiği Kampüs bölgesinde yer alan kafe ve restoran gibi işletmeler, öğrencilerden yoksun kalarak iş yapamayınca kepenk indirdi.

“Sayı artar”
Pamukkale Üniversitesi’nin yüz yüze eğitime ara vermesinin ardından işlerinin sıfıra yaklaştığını dile getiren işletmeciler, “Gelirlerimiz, giderlerimizi karşılamıyor. Çalışanlarımızın ücretini çıkaramadığımız günler oluyor. O yüzden işletmesini kapatanlar ya da süreç sonuna kadar açmayacak olanlar var. Süreç böyle devam ederse bu sayı artar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Muhammet 10 ay önce
Bunların hiçbiri doğru değil akşam sabah kafeler full daha kaç kişi istiyorlar insanlar üst üste mi otursun istiyorlar gidin bir bakın sizinkisi de iş değil olan parayı sömürüyorlar bir de kampüs boş diyorlar geçen sene ve hala bu sene fazla fazla çay kahveden aldıkları paralara saysınlar kapatsınlar kepenkleri milletin okulunda çay,kahve,tost hepsi var milletin evinde kahve çay hepssi bulunuyor hem de kafe restorantlardan hijyenik sözde dezenfekte ediliyor işte sözde oda gözükende birşey yok