MHP’li belediye başkanının doktoru dövdüğü iddiası

Denizli’nin Çivril ilçesine bağlı Kıralan beldesinde görev yapan doktor ve annesinin, belediye başkanı tarafından darp edildiği öne sürüldü

MHP’li belediye başkanının doktoru dövdüğü iddiası
Denizli’nin Çivril ilçesine bağlı Kıralan beldesinde görev yapan doktor ve annesinin, belediye başkanı tarafından darp edildiği öne sürüldü. Denizli Sağlık-Sen Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, düzenlediği basın toplantısında Kıralan’da aile hekimi olan Dr. Soner Er’e, 0–6 yaş grubu çocuk listesi gibi bir mazeretten dolayı Kıralan Belediye Başkanı Bayram Gümüş'ün önce cep telefonuyla ağır hakaretlerde bulunduğunu, sonra da aile sağlığı merkezine giderek dövdüğünü iddia etti.

Olaydan sonra Dr. Er’in maruz ellerinde, yüzünde ve boynunda çizikler oluştuğunu ve elbisesinin parçalandığını söyleyen Koçoğlu, “Kıralan Belediye Başkanı tarafından fiili saldırıya uğraması ve hak etmediği halde ağır hakaretlere maruz kalması nedeniyle aile hekimimize yapılan saldırıyı protesto ediyor, sağlık çalışanlarına bu menfur ve kabul edilemez saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” dedi. Denizli Sağlık-Sen olarak olayı duyar duymaz Sağlık İl Müdürlüğü’nün avukatlarıyla Dr. Soner Er’e destek amacıyla gittiklerini anlatarak, “Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Yaşamış olduğumuz bu insanlık dışı olay ve ülkemizin çeşitli bölgelerinde sağlık çalışanlarına karşı girişilen şiddetin artarak devam etmesi gözönünde bulundurulduğunda, güvenliğin ciddi bir sorun haline geldiğini görmekteyiz. Şiddet, hiçbir zaman hak arama yolu değildir ve olmamalıdır.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2013, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER