Merkezefendi Fırtınası Devam Ediyor

TBL 23. haftasında Manisa BBSK'yı konuk eden Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket son çeyrek üstünlüğü eline alarak karşılaşmayı 79-70 kazandı. Bu sonuçla Merkezefendi seriyi 8'e çıkartarak 15. galibiyetlerini elde ederken Manisa 13 galibiyette kaldı.

GÜNCEL 21.03.2021, 18:56 22.03.2021, 14:20
Merkezefendi Fırtınası Devam Ediyor

HABERDENİZLİ.COM

İlk 5ler: Merkezefendi Bld Denizli Basket: Collins-Serkan-Hakan-Coleby-Altan

Manisa BBSK: Hall-Ramazan-Gökhan-Godfrey-Recep

Maça iki ekip de iyi savunmayla başladı. Dengeli geçen ilk dakikaların ardından pota altında bitiriciliği daha iyi olan Manisa üstünlüğü eline aldı. Mehmet'le üçlüğü kaydeden Merkezefendi, rakibine kolay top şansı vermese de tam istediği oyunu sahaya yansıtamadı.İlk çeyrek 19-16 Manisa üstünlüğüyle geçildi.

Coleby ve Serkan ile ikinci çeyreğe iyi başlayan Merkezefendi, üstünlük mücadelesini sürdürdü. Bu dakikalarda Eren ve Alican'dan ekstra katkılar alan Manisa farkı korumayı sürdürdü. Son bölümde Merkezefendi yayın gerisinden arka arkaya kritik sayılarla farkı tek topa çekse de Manisa, Eren ile cevap verdi ve çeyreği 38-33 önde tamamladı.

Üçüncü çeyreğe Coleby'nin arka arkaya şutlarıyla başlayan Merkezefendi'ye Manisa, Hall ile cevap verdi. Savunmanın arttığı bu dakikalarda Merkezefendi, iyi hazırlanan rakibi karşısında öne geçmeyi bir türlü başaramadı. Son bölümde farkı açmaya devam eden Manisa çeyreği 58-49 önde bitirdi.

Son çeyreğe Merkezefendi 7-0 ile çok iyi başlangıç yaptı. Bu dakikaları iyi oynayamayan Manisa'nın arka arkaya yaptığı hataları iyi değerlendiren Merkezefendi 07.30 dakika kala öne geçti (59-58). 03.20 dakika kala Manisa BBSK başantrenörü Ceyhun Cabadak pozisyona yaptığı itiraz sonucu arka arkaya 2 teknik faul alarak diskalifiye edildi. Kalan dakikalarda üstünlüğü bırakmayan Merkezefendi karşılaşmadan 79-70 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..

Merkezefendi Bld Denizli Basket: Chauncey Collins 14 sayı, Dwight Coleby 14 sayı-8 ribaund, Ümit Sonkol 11 sayı-5 ribaund, Hakan Yapar 10 ribaund-6 ribaund

Manisa BBSK: Marcus Hall 19 sayı, Recep Doğrusöz 10 sayı

Yorumlar (0)