Kınıklı Mahalle Meclisi kuruldu 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından başlatılan Benim Mahallem Projesi kapsamında Kınıklı Mahalle Meclisi kuruldu.

GÜNCEL 25.12.2017, 16:37
Kınıklı Mahalle Meclisi kuruldu 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi hayata geçirdiği Benim Mahallem Projesi kapsamında Mahalle Meclisleri kurulmaya devam ediyor. Benim Mahallem Projesi çerçevesinde hayata geçirilen Mahalle Meclisi, Kınıklı Mahallesi'nde de kuruldu. Kınıklı Mahalle Meclisi'nin tanıtım toplantısına, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, Kınıklı Mahalle Muhtarı Yaşar Kalay, Kent Konseyi Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Projenin tüm mahallelere yayılacağını kaydeden Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, “Denizli’de kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, çocuğuyla, engellisiyle, öğrencisiyle 1 milyon 5 bin insanımız var. Kent Konseyimizin amacı da 1 milyon 5 bin insanımıza temas etmek. Kent Konseyleri yapısal faaliyetlerinden ziyade sosyal projeler üreten bir sivil toplum örgütüdür" dedi.

"Demokrasiyi mahalle ölçeğinde yerleştirmek istiyoruz"

Değirmenci, şöyle konuştu: “Mahalle Meclislerini kurmamızdaki amaç demokrasiyi en kılcal damarlarına kadar yerleştirmek istiyoruz. Bu toplumun bir aynası olarak her mahallede bir Mahalle Meclisi oluşsun istiyoruz. Alınan kararlarda herkes söz sahibi olsun. O mahallede alınacak bir karar varsa, orada yaşayan herkes söz sahibi olsun. Öte yandan muhtarlarımızın ve yerel yönetimlerin işlerini bu anlamda kolaylaştırmak istiyoruz. Bunları yaparken ve karar alırken demokrasiyi mahalle ölçeğinde yerleştirmek istiyoruz. Bu sayede özellikle gençlerimizin özgüvenleri artacak. Söz sahibi olabilme, karar verebilme mekanizmasına katılabilme cesareti yerleşsin istiyoruz." Değirmenci, Mahalle Meclisi ile unutulmaya yüz tutan mahalle kültürünün yeniden canlanmasını istediklerini de ifade etti. 
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)