Kayıp köpeği Efe'yi bulana ödül verecek

Denizli’de Durmuş Ali Okçu, iki gün önce kaybolan 11 aylık köpeği ‘Efe’yi bulana, yerini söyleyene, getirip teslim edene bin lira ödül vereceğini açıkladı.

Kayıp köpeği Efe'yi bulana ödül verecek

Denizli’de Durmuş Ali Okçu, kaybolan 11 aylık köpeği ‘Efe’yi bulana, yerini söyleyene, getirip teslim edene bin lira ödül vereceğini açıkladı. Dogo Argentino cinsi köpeğini 40 günlükken satın aldığını ve ‘Efe’ ismini vererek 10 aydır bakımını yaptığını belirten Okçu, “Köpeğim Efe, Merkezefendi Mahallesi’ndeki evimizin bahçesindeki kulübesinden Cumartesi gecesi kayboldu. Köpeğim özel bir köpek olduğu için Denizli’de sadece beş kişide var. Bu yüzden köpeğimin çalındığını düşünüyorum. Cumartesi akşam, Efe’nin yemeğini, suyunu verdim. Bakımını yaptım, sabah kalktığımda Efe kafesinde yoktu. Bahçeye Efe için yaptığım demir parmaklıklı kafesin demirleri kırılarak köpeğim çalınmış. Büyük bir ihtimalle de çalınmadan önce köpeğimi uyutmuşlar. Yoksa Efe, özelliklede gece yanına kimseyi yaklaştırmaz. Pazar sabahından beri her yerde Efe’yi arıyorum. Denizli Belediyesi’nin hayvan barınağı da dahil tüm veterinerleri gezdim. Karakola da giderek köpeğimin çalındığını ihbar ettim. Ancak köpeğim ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Efe, iyi eğitimli ve akıllı bir köpektir. Nereye giderse gitsin evini bulur. Ancak Efe, hala gelmedi. Köpeğimi çalan, hırsız veya hırsızlar büyük bir ihtimalle onu kapalı bir yerde tutuyor. Yoksa Efe şimdiye kadar çoktan gelirdi” dedi.

Ödül hazır

Daha öncede iki köpeğinin çalındığını ancak onların üzerine düşmediğini, Efe’yi ise mutlaka bulacağını belirten Okçu, “Denizli’de köpek hırsızlığı çoğaldı. Efe’yi çok seviyorum. 6 yıldan bu yana köpek besliyorum, bu güne kadar beslediğim köpeklerden ikisi daha çalındı ama Efe’yi bulacağım. Köpeğimi çalan hırsız veya hırsızlara sesleniyorum. Köpeğim benim için çok özel, onu geri getirirseniz bin lira ödülü size de veririm. Köpeğimi bulana, yerini söyleyene, getirip bana teslim edene bin lira ödül vereceğim. Köpeğim güçlü ve eğitimli olduğu için bağlandığı yerde ortalığı yıkar. Çalıntı köpeğim Efe’yi satın alanında işine yaramaz, çünkü Efe, bana alışık. Başka yerde tutmak imkânsızdır. Köpeğim ile ilgili resimlerin ve bana ulaşılabilecek telefon numaralarının bulunduğu 100 adet afişte yaptırdım. Şehrin dört bir yanına insanların yoğun gelip geçtikleri sokak ve caddelere bu afişleri de astım. Efe’yi bulmak için aramaya devam edeceğim. Duyarlı hayvan dostlarından da destek istiyorum.” şeklinde konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2013, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 2 yıl Önce

Benim çocuklar bir süs köpeği buldu sahibini arıyorum erkek beyaz kahve rengi bebekleri var sırt kisminda 05469528247

Elif
Elif - 3 yıl Önce

Bence hirsiz çaldi

Vercekmiki

SIRADAKİ HABER