Karşıyaka’da 5 Uyuşturucu Satıcısı Yakalandı

Denizli'de NARKOTİM bir ilke daha imza attı. Daha önce birçok narkotik operasyonunun gerçekleştirildiği Karşıyaka Mahallesi’nde bu kez de uyuşturucu madde ticareti yapan kadın şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. 

GÜNCEL 31.05.2019, 16:21
Karşıyaka’da 5 Uyuşturucu Satıcısı Yakalandı

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bir ilke daha imza attı. Daha önce birçok narkotik operasyonunun gerçekleştirildiği Karşıyaka Mahallesi’nde bu kez de uyuşturucu madde ticareti yapan kadın şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. 

Edinilen bilgiye göre, Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, eşleri, aile bireyleri uyuşturucu madde suçlarından ceza evinde bulunan kadın uyuşturucu tacirleri yazın gelmesiyle sokaklarda toplanarak sosyal etkinlik yapan mahallelinin arasına karıştı. Komşu kadınların ve çocukların gölgesinde dikkat çekmediklerini sanarak tanıdık, ahbap gibi gelen müşterilere uyuşturucu madde pazarlamaya başladılar.

Bölgedeki kontrollerini sürdüren sivil narkotik ekiplerinin mahallede uyuşturucu madde satışı yapılan adresleri tek tek tespit ettiği belirtildi. Takibe alınan şüphelilerden uyuşturucu madde temin eden 41 kişi satın aldıkları uyuşturucu maddelerle birlikte yakalandı.

Yaklaşık 1 aydır devam eden çalışmaların sonunda operasyon için harekete geçen Denizli Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Karşıyaka’da uyuşturucu madde saklanan, satışı yapılan adresleri ablukaya aldı. 

Karşıyaka’da 5 Uyuşturucu Satıcısı Yakalandı

Polis operasyonları esnasında zulaladıkları uyuşturucu maddeleri dökerek imha edebilmek amacıyla banyo ve tuvaletlerine geniş çaplı özel gider düzenekleri yaptırılan evlere suç unsurlarının yok edilmemesi için hızla girilerek, şüpheliler etkisiz hale getirildi. Arama yapılan adreslerden birinde banyo gider borusunun içine atılarak yok edilmeye çalışılan 363 adet ecstasy hap görevlilerce çıkartıldı. Operasyon kapsamında yürütülen çalışmalarda toplam 430 adet ecstasy hap geçirildi. Suç geliri olduğu değerlendirilen yaklaşık on bir bin (11.000) TL ile dolar ve euro cinsinden dövizlere el konuldu.
Gözaltına alınarak adli mercilere sevk edilen dört (4)’ü kadın, bir (1)’i erkek beş (5) şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
16
parçalı az bulutlu