Kanala Düşen Engelli Çocuğu Vatandaşlar kurtardı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bakım gördüğü özel rehabilitasyon merkezinden çıktıktan sonra kanala düşen Berat Önal(14) yoldan geçen vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Kanala Düşen Engelli Çocuğu Vatandaşlar kurtardı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bakım gördüğü özel rehabilitasyon merkezinden çıktıktan sonra kanala düşen Berat Önal(14) yoldan geçen vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Kanaldan çıkarılan çocuk 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.
Patlangıç Mahallesi 256 Sokak üzerinde bulunan özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim alan Berat Önal, öğretmenlerinden habersiz okulun bahçesinin dışına çıktı. Hızla okuldan uzaklaşan Önal, merkezin önünde bulunan kanala düştü. Akıntıya kapılan ve yaklaşık 200 metre sürüklenen Berat Önal'ı yoldan geçen bir vatandaş fark etti.
Genci kurtarmak için suya atlayan vatandaş, kolundan yakaladığı Önal’ı kıyıdaki bir ağaca tutunarak kanaldan dışarı çıkardı. Bu sırada olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri boğulma tehlikesi geçiren Berat Önal'a müdahale etti. Daha sonra ambulansa alınan Önal Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada tedavi altına alınan Berat Önal’ın sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2012, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER