İlçede Deri ve Sakatatlar Kötü Kokuya Neden Oldu

Denizli’nin Çivril ilçesindeKurban bayramının boş araziye atılan deri ve sakatatlar kötü koku ve görüntüye neden oluyor.

GÜNCEL 02.08.2020, 12:15
İlçede Deri ve Sakatatlar Kötü Kokuya Neden Oldu

HABERDENİZLİ.COM

Çivril’de, Kurban Bayramı'nda kesilen hayvanların çevreye atılan işkembe, deri ile kelle ve ayakları kötü kokulara neden olurken, sinek ve sokak hayvanları özellikle TOKİ evlerinde ve çevrede yaşayan vatandaşları rahatsız ediyor.

Karabedirler yolu üzerinde Yakasomak mahallesine giden yol kenarına kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan hayvan işkembeleri kötü manzaraların ortaya çıkmasına neden oldu. Havaların sıcak olmasıyla yoğun kötü koku yayan kurban atıkları vatandaşları rahatsız ediyor. TOKİ evlerinde ve çevrede yaşana vatandaşla sıcak hava ile birlikte hastalık ve mikropların etkili olduğunu belirterek yetkililerden bölgede bulunan deri ve kurban atıklarının toplatılmasını istedi. Bölgeye atılan kurban atıklarının birçok köpek ve yabani hayvanı bölgeye çektiğini de belirten sakinler “kurban kestikten sonra insanlar atıklarını getirip buraya atınca bayramın ikinci gününde onlarca köpek bölgeye geldi. Geceleri belki de dağdan yabani hayvanlar geliyordur. Bu hayvanlar buraya alışınca bir daha dönmez buralar k-hayvandan geçilmez olur” diyerek yetkililerin soruna çözüm bulmasını istediler.

Kaynak: Yesilcivrilgazetesi.com

Yorumlar (0)