Her işletme sosyal medyada yer almalı

Denizli’de Bilgisayar Güvenliği Uzmanı Ömer Bağcı, işletmelerin yaptıkları çalışmaları, ürünlerini, faaliyetlerini müşterilerine duyurmak için kullanabilecekleri en etkili reklam aracının başında sosyal medyanın geldiğini söyledi.

Her işletme sosyal medyada yer almalı

Denizli’de Bilgisayar Güvenliği Uzmanı Ömer Bağcı, işletmelerin yaptıkları çalışmaları, ürünlerini, faaliyetlerini müşterilerine duyurmak için kullanabilecekleri en etkili reklam aracının başında sosyal medyanın geldiğini söyledi. Türkiye’de ve Denizli’de son yıllarda bilgisayar ve internet kullanımının çok fazla arttığına dikkat çeken Bağcı, firmaların bu hareketlenmeden kendilerine pay çıkarmasının önemli olduğuna dikkat çekti. Bağcı, “İşletmeler artık, Facebook üzerinden özel sayfalar oluşturmakta, twiter ile takipçilerini düzenli olarak bilgilendirmekte, youtube üzerinden ürünlerini, faaliyetlerini, şirketlerini videolu bir şekilde tanıtmaktadırlar. Tüketicilere en kolay, en ucuz ve en hızlı şekilde ulaşabilen sosyal medya araçları, firmalar içinde fırsatlar yarattığı kadar, düzenli takip edilmediği, bir sosyal medya planı oluşturulmadığı sürece de tehlikeler oluşturmaktadır. Sosyal medya kavramının gelişmesi ile birlikte şirketler ile müşterileri arasında karşılıklı iletişim yolları açılmış oldu. Önceden sadece işletmelerin istediği bilgileri verirken, müşterilerin şikâyetlerini sadece firmalar biliyordu. Sosyal medya ile birlikte işletmeler ve müşteriler arasında karşılıklı iletişim ortamları açılmış oldu ve eskiden bir kullanıcının yazdığını bir kişi görürken, şimdi bir kullanıcının yazdığını tüm müşteriler görüyor. Bu da firmaları müşterilerine karşı daha dikkatli olmaya ve sorunlara daha hızlı müdahale etmeye ve sorunları anında çözmeye zorluyor.” dedi
İnternet paylaşımına dikkat
Özellikle apartman ve sitelerde yoğun olarak komşular arasında kullanılan ortak internet kullanımının gerçek hat sahibine büyük zararlar verebileceğini vurgulayan Bağcı, “Kablolu veya kablosuz ortak kullanım olan internetlerde yaşanan tüm olumsuzluklardan internet hattının sahibi 1. derece sorumludur. Cezai işlemler onun adına yapılır. Örneğin herhangi bir internet hattından bilerek veya bilmeyerek birisi internete girse oradan çocuk pornosu indirse veya devlet büyüklerine hakaret etse, fuhuş ya da uyuşturucu ticareti yapsa tek sorumlusu hattın sahibi olur. Hat sahibi de böyle bir durumda bunu kendisinin yapmadığını ispat etmesi gerekir. İspat edemezse zanlı konumuna düşer. Onun için her internet hattının bir kullanıcısı olmalıdır.” dedi. Akşama kadar yüzlerce kişinin giriş yaptığı internet kafelerdeki tüm bilgilerin kayıt altına alınmasının yasal zorunluluk olduğunu ifade eden Bağcı, “İnternet kafelerdeki bilgisayarları kullanan tüm kullanıcıların da yaşanabilecek bir olumsuzluğa karşı TC kimlik numaralarıyla girdikleri bütün siteler kayıt edilmek ve bir yıl boyunca saklanmak zorundadır.” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2012, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER