Hayırsever Urhan Çiftinden Eğitime Destek

Denizlili Hayırsever Hacı Yılmaz ve Emine Urhan çifti, Denizli İmam Hatip Ortaokulu’nun adının ‘Hacı Yılmaz-Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu’ olarak değiştirilmesi karşılığında, bir kısmı nakit bir kısmı da gayrimenkul tapu devri olmak üzere katkı sağlayarak 24 derslikli bir okul yaptıracak.

GÜNCEL 30.12.2015, 10:53 30.12.2015, 11:04
Hayırsever Urhan Çiftinden Eğitime Destek
Hayırsever çiftin Denizli Milli Eğitimine yapacakları bu anlamlı katkı için bugün Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi. Törene Vali Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Dokuzkavaklar Mahallesi Muhtarı Nihat Urhan, Denizli Eğitim Derneği Başkanı İzzet Özer, Hayırsever Hacı Yılmaz-Emine Urhan çifti ile hayırsever çiftin yakınları katıldı.
Hayırsever Hacı Yılmaz Urhan, eşinin ve kendi adının birlikte bir eğitim kurumunda yaşaması için Allah’a çokça dualar ettiğini ve bugün bu dualarının gerçekleşmesinden dolayı heyecanlı ve mutlu olduğunu, daha çok şeyler söylemek istediğini ama şu anda duygu sağanağı yaşadığı için konuşmakta zorlandığını belirtti.
Törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Belediye olarak eğitime ellerinden gelen tüm desteği sağladıklarını, hayırsever Hacı Yılmaz ve Emine Urhan çifti ile geçmişten bugüne kadar tüm katkı sağlayan Denizlili Hayırseverlere teşekkürlerini sunarak, ”Ben hayırseverlerimizi kutluyorum. Böyle bir hayra vesile oldukları için ne mutlu onlara. Şu anda Pamukkale İlçe sınırlarında olan Denizli İmam Hatip Ortaokulunun isim hakkını almaları konusundaki eli açıklıklarından dolayı her ikisinden de Allah razı olsun diyorum. Denizli’de ciddi manada eğitime destek var. Bizde Belediye olarak gücümüz nispetinde destek vermeye devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Hayırsever Hacı Yılmaz Urhan ve eşi Emine Urhan’a eğitime sağladıkları anlamlı katkıdan dolayı kendilerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Vali Şükrü Kocatepe ise, "Hayırseverlerimizin Milli Eğitimimize katkıda bulunma talepleri üzerine bir protokol imzalamak üzere bir araya geldik. Ben hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Kazançlarının, ömürlerinin bereketli ve uzun olmasını diliyorum. Dernek Başkanımızın bu zamana kadar yapmış olduğu çok güzel hizmetleri var. Denizlimize kazandırdığı önemli tesisler var. Burada da bir aracılık yapmak suretiyle, gerekirse kendileri de maddi destek vererek bu 24 derslikli okulumuzun yapımını sağlayacaklar. Pamukkale Belediye Başkanımız da bize her konuda desteklerini esirgemiyor. Bundan öncede kendisiyle yapmış olduğumuz birçok protokol var. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’dedi.
Konuşmaların ardından Denizli İmam Hatip Ortaokulu’nun adının ‘Hacı Yılmaz-Emine Urhan İmam Hatip Ortaokulu’ olarak değiştirilmesi karşılığında 24 derslikli yeni bir okulun yapılması protokolü imzalandı.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
Son Urhan Bükücü 5 yıl önce
Şuan çok kırıldım darıldım gücendim beni neden çağırmadınız bu açılışa şimdi böyle mi olduk yılmaz amca öyle olsun küstüm by