Güçlerini Pamukkale'de tır çekerek gösterdiler

Denizli’de düzenlenen Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Festivali çerçevesinde Pamukkale'de ''Strongman Tır Çekme Gösterisi'' yapıldı.

Güçlerini Pamukkale'de tır çekerek gösterdiler

Denizli’de düzenlenen Uluslararası Medeniyetler İttifakı Geleneksel Spor Festivali çerçevesinde Pamukkale'de ''Strongman Tır Çekme Gösterisi'' yapıldı. Pamukkale Kocaçukur’da gerçekleştirilen tır çekme gösterisinde, 5 ülkeden 10 sporcu, bellerine bağladıkları halatla 10 tonluk tırı 20 metre çekmeyi başardı. Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da izlediği gösteriye vatandaşlarla da ilgi gösterdi.

Vali Demir, gösterinin ardından yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı ''Medeniyetler İttifakı'' projesine 140 ülkenin üye olduğunu hatırlattı. Demir, "Medeniyet ittifakına ve barışa en çok katkının spor aracılığıyla yapılabileceği görüldü. Pamukkale'siz Denizli olmaz, Denizli Pamukkale'siz düşünülemez. Dolayısıyla bu güzelliğe, barışa ve medeniyetler ittifakına Pamukkale'nin tanıklık etmesi düşüncesiyle burayı seçtik." dedi. Başkan Zolan da insanların birbirine karşı saygı göstererek, gelenek ve görenekleriyle sporlarını yaşatması gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2012, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER