Gönül sofrası Karşıyaka’da kuruldu

Ramazan ayında gelenekselleşen mahalle iftarları ile Denizlilileri aynı sofrada buluşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi gönül sofrasını bu kez Karşıyaka Mahallesi’nde kurdu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “İyi ki mahalle iftarlarına başlamışız” dedi. 

Gönül sofrası Karşıyaka’da kuruldu

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün farklı bir mahallede kurulan iftar sofrasının durağı Karşıyaka Mahallesi'ndeki kapalı pazaryeri oldu. Ramazan ayının bereket, huzur ve sevincinin paylaşıldığı iftar programına eşi Berrin Zolan ile birlikte katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşlarla selamlaşarak ramazanlarını tebrik etti. Akşam ezanının okunması ile birlikte binlerce vatandaş dualarla orucunu açtı.

‘İyi ki mahalle iftarlarını başlatmışız’

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Karşıyaka Mahallemizde her Ramazan’da buluştuğumuz gibi bu Ramazan’da da Allah’ım kavuşmayı nasip etti. Karşıyaka çok yoğun ilgi gösterdi. Bugün 3 bine yakın vatandaşımızın katılımı ile iftarımızı açtık. Bu manevi havayı teneffüs ettik. İyi ki bu mahalle iftarlarını başlatmışız. İyi ki devam ettiriyoruz. Mesele yeme içme meselesi değil. Önemli olan gönüllerin birleşmesi, gönül sofralarında buluşmak… Burada hiç birbirlerini tanımayan komşular tanışma fırsatı buluyor. Bunun dışında vatandaşlarımız bizlere istek ve önerilerini iletiyor. Birlik ve beraberliğin arttığı sofralarda bir araya gelmek bizleri de mutlu ediyor. Bu çatının altında hep beraber el açıp dua etmenin huzurunu hissettik. Allah dualarımızı kabul etsin. Denizli’nin yarını daha güzel olsun, ülkemin yarını daha güzel olsun. Kadir Gecesine doğru yaklaştık, Allah bayrama kavuşturmayı da nasip etsin. Bayramı da hep beraber kutlayalım. Bayramda yine 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanında olacağız. Bütün vatandaşlarımızı da bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER