Engelli yelkenci tekne istiyor

Paralimpik sporcular kampına davet edilen yelken sporcusu Hüseyin Akbulut ve Antrenörü Volkan Hatunoğlu, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu'nu ziyaret ettiler.

Engelli yelkenci tekne istiyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Hüseyin Akbulut, "4 ay öncesine kadar yelkenli bir tekneyi kullanmayı hayal bile edemezken bugün ülkemi 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda temsil edecek sporcular arasındayım. Bu kampta Paralimpik sporcular için dizayn edilen tekneyi ilk defa kullanacağım. Marmaris'te diğer Paralimpik branşlarında olduğu gibi kısıtlı imkânlarla ve türlü zorluklara rağmen antrenman yapmaya çalışıyorum; ancak olimpik tekne olan Laser Standart teknesiyle antrenman yapıyorum. Özel donanımlı bir tekneye ihtiyacım var bu konuda desteklerinizi bekliyorum." dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise başarılı sporcunun kullanımı için gerekli olan 20 bin lira tutarındaki tekne için kampanya başlatacakları söyledi. Hacıcaferoğlu, "Başarılı sporcumuz için tüm Muğla ve ilçelerinin özelliklede Marmarisli vatandaşların destek olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2012, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER