Dünya gençleri Muğla'da buluştu

Muğla Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi tarafından düzenlenen 3. Muğla Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı, 24 Ağustos–8 Eylül 2012 arasında, farklı ülkelerden gençleri biraraya getirdi.

Dünya gençleri Muğla'da buluştu

Muğla Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi tarafından düzenlenen 3. Muğla Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı, 24 Ağustos–8 Eylül 2012 arasında, farklı ülkelerden gençleri biraraya getirdi. Kamp süresince dünya gençleri, Geçici Hayvan Bakımevi'nde köpeklerin temizliği, bakımı, yaşam alanlarının iyileştirilmesi ve belediyenin internet sitesindeki bakımevi bölümünün sahiplendirme işlemleri için köpeklerin fotoğraf kayıtları projesinde çalıştı.

Muğla Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hacı Koç, Türkiye dışında Kore, Japonya ve Portekiz'den gençlerin katıldığı belirterek, "Geçen yıl olduğu gibi belediyemize ait Geçici Hayvan Bakımevi'nde çalışmaya başladılar. Bu görev ve Muğla'yı tanımak için gelen arkadaşlarımız, hayvan sevgilerini pekiştirirken kültürümüzü de tanıyor. Genç arkadaşlarımızın, veteriner hekim ve görevlilerimizin eşlik ettiği çalışmaları oldukça keyifli geçmekte. Hayvanlarımızın da kendilerine gösterilen bu yoğun sevgiden büyük keyif aldıklarını söyleyebilirim. Tüm bunların yanısıra Muğla kültürünü tanıyan yabancı gençlerle kendi gençlerimiz arasında dostluk köprüleri kurulmakta." dedi. Kamp üyelerinden Japon Yuri Murata da Muğla'yı ve insanlarını tanımaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Kamp için buraya gelmiştim fakat Muğla'nın sıcaklığı ve konukseverliği bizi çok etkiledi. Buraya tekrar geleceğimden eminim." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243