Dünya Denizli'yi İzliyor

Teknoloji alanında yaptığı yatırımlarla Türkiye’ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir kameraları uygulamasıyla Denizli’yi dünyaya açıyor.

Dünya Denizli'yi İzliyor
banner1336
Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Denizli’nin 9 önemli noktasını www.denizli.bel.tr üzerinden yüksek görüntü kalitesiyle yayına açtı. Daha önce düşük kaliteleri olarak 5 noktada yayın yapan uygulamada kamera sayısı yüksek çözünürlü olarak 9’a çıkartılırken, www.denizli.bel.tr adresinde bulunan “Şehir kameraları” linkinden Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı milyonlarca liralık yatırım ile Denizli’nin önemli noktalarına 24 saat ulaşılabiliyor. Bu kapsamda 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı (2), Laodikya Antik Kenti, Adalet Parkı, Çamlık Parkı, İncilipınar Parkı, Teleferik ve Bağbaşı Yaylası (2) ve Üçgen Meydanı olmak üzere 9 noktada bulunan kameralar kentin güzelliklerini gözler önüne seriyor. 

Mobil cihazlardan da takip ediliyor 

Uygulama, www.denizli.bel.tr adresinde bulunan “Şehir kameraları” bölümünde, bilgisayar, android ve ios uygulamalarına sahip mobil cihazlar üzerinden de takip edilebilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, önümüzdeki dönemde şehir kameralarının sayısını artırarak uygulamaya Denizli’nin farklı noktalarını da dahil edecek.

“7 gün 24 saat yayın” 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uygulamayla Denizli’nin güzelliklerinin tüm dünyadan izlenebileceğini ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla değişen Denizli’nin tüm dünyadan 7 gün 24 saat takip edilebileceğini kaydeden Başkan Zolan, “Halihazırda 9 noktada bulunan kamera sayımızı ilerleyen dönemde artırarak insanlarımızla Denizlimizi buluşturmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum” diye konuştu.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER