DTO Başkanı Erdoğan’dan Dubai Çağrısı

Dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarlarından biri olan Gullfood fuarına katılmak için Dubai’ye giden DTO heyeti, dev organizasyona katılan fuar ziyaretleri ve ticari temaslarına başladı.

GÜNCEL 28.02.2017, 10:48
DTO Başkanı Erdoğan’dan Dubai Çağrısı

HABERDENİZLİ.COM
Başkan Uğur Erdoğan Denizlili üreticilere seslenerek, Dubai’nin satın aldığı ünrünleri bölgedeki birçok ülkeye de gönderdiğinin altını çizdi ve ülkenin önemli bir Pazar olduğunu söyledi. Göreve geldikten sonra ilk mesajı “Elimize çantayı alıp ülke ülke gezerek Denizli’nin kalkınması için uğraşacağız” dedi. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, önceki gün 30’un üzerinde üyeyle birlikte Dubai’ye hareket etmişti.

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek fuarlarından biri olarak gösterilen GullFood için Dubai’ye giden DTO heyeti, fuar merkezini gezdi, Denizlili katılımcılarla sohbet ederek, farklı ülkelerin stantlarında da incelemelerde bulundu.

İlk olarak Denizli’den fuara katılan 8 katılımcının bulunduğu DENİB Denizli standını ziyaret eden Erdoğan burada katılımcı firmaların temsilcileriyle sohbet ederek fuar hakkında bilgi aldı.

Denizlili katılımcıların ardından beraberindeki heyetle birlikte fuar alanını gezen Erdoğan, yalnız Türk firmalar değil farklı ülkelerin gıda üreticileri ile de sohbet etti. 120’den fazla ülkeden toplam 500 firmanın katıldığı dev fuarda ziyaretçi sayısının da 100 bin olduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan, yiyecek ve içecek sektöründe dünya ticaretinin kalbinin bu fuarda attığına bizzat şahit olduklarını ifade etti.

Fuar gezisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Erdoğan, dünyanın en büyük alıcıları, pazarlamacıları ve üreticilerinin bir araya geldiği fuara ev sahipliği yapan Dubai’nin bölge ticareti konusunda bir destinasyon olduğuna dikkat çekti. Ülkenin ithal ettiği birçok ürünü bölgedeki ülkelere ihraç ettiğini dile getiren Erdoğan, Denizlili üreticilere seslenerek, Dubai’nin bu yönüyle çok önemli bir Pazar olduğunu söyledi.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
16
parçalı az bulutlu