banner1120
banner1029
08 Mayıs 2015 Cuma 17:35
514 Okunma
DOLU DOLU FESTİVAL

Merkezefendi Belediyesi ile İstanbul Zeytinburnu Belediyesiortaklaşa olarak "Merkezefendi 1'inci Geleneksel Tıp Günleri' etkinliğini yoğun katılımla gerçekleştirdi.
Etkinlikler öncesi Prof. Dr. Ahmet Maranki ile Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu konuklara çeşitli hediyeler sunarken, Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu da Başkan Subaşıoğlu’na işlemeli çini sundu. Ziyaretin ardından heyet yürüyerek etkinliğin yapıldığı Bayramyeri Meydanı’na geçti.Yoğun katılım sağlandı

Protokolün alana gelmesiyle festival etkinlikleri de başladı.MerkezefendiBelediyesi tarafından meydanda kurulan stantlarda, şifalı bitkilerin faydaları anlatılıp, şifalı çaylar ikram edildi. Etkinlikte ücretsiz fesleğen fidesi dağıtımı için iki ayrı stant kuruldu. Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu ve Prof. Dr. Ahmet Marankimeydanda vatandaşlara tek tek  fesleğen ve çörek otu dağıttı.20 bin fesleğen kısa sürede tükendi

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, fesleğen dağıtımının büyük ilgi gördüğünü belirterek, "Etkinliği birlikte düzenlediğimiz Zeytinburnu Belediyesi 20 bin fesleğenle birlikte geldi. Biz de belediye olarak çörek otunu keselere koyarak dağıttık. Büyük ilgi gördü, vatandaşlarımıza bu katılımdan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.
Zeytinburnu'nda her eve bir fesleğen kampanyası yaptıklarını belirten Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu da, "İlçemizde bütün evlere fesleğen dağıtımı yapıyoruz ve bahar havasında geçiyor. Biz de bu yıl Merkezefendi Belediyesi'yle birlikte ortak fesleğen dağıtımı yapıyoruz" diye konuştu.