Divarcı, "Festivaller Kenti Olmak Zorundayız"

Yerel seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına ilk günkü heyecanla devam eden Millet İttifakı CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, ilçeye kazandıracağı projeleri ile destek görmeye devam ediyor. Gerçekleşen her ziyarette büyük bir coşku ile karşılanan Divarcı'nın bütün hedefleri 7'den 70'e ilçe halkından tam not alıyor. 

Divarcı, "Festivaller Kenti Olmak Zorundayız"

HABERDENİZLİ.COM

Çocuktan kadına, sanayiden tarıma kadar yaşamın her alanında 'ekmeği, emeği ve sosyal hayatı büyüten' projeleri ile dikkatleri üzerine çeken Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı'nın bölge için hazırladığı turizm hedefleri de Denizli'ye kazandıracak hamleler arasında yer alıyor. Yalnızca 'Beyaz Cennet' ya da 'Kırmızı Su' ile sınırlı kalmayan turizm projeleri bütün kenti sarmalayan bir 'Turizmde Marka Bölge' sloganını ortaya çıkarıyor.

Pamukkale ile Denizli Kazanacak
Ahmet Divarcı turizm hedeflerini anlatmak amacı ile geçtiğimiz günlerde, Pamukkale ve Karahayıt bölgesini ziyaret etti. Boş cadde ve dükkanların gözden kaçmadığı bölgede esnafa 'hayırlı işler' dileklerini ileten Divarcı, bölge halkının taleplerini dinledi.

ahmet divarcı

Ekonomik olarak uzun zamandır zorlu bir süreçten geçtiklerini ifade eden bölge esnafı Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı'nın sorunlarına çözüm bulmasını talep etti. "Ekmeğinizi büyütmeye geliyoruz" cümleleri ile konuşmasına başlayan Divarcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Pamukkalemiz için ilk hedefimiz bölgemizi günü birlik turizmden kurtarmak. Travertenlerin arkasına saklanarak bir dünya kenti olamayız. Bunu sözle değil icraatlerle başarmalıyız. Festivaller düzenleyerek bölgeye gelen turist sayısını artırmalıyız. Sanattan kültüre, spordan gençliğe kadar pek çok alanda ulusal ve uluslararası festivaller düzenleyerek Pamukkalemizi bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Buram buram tarih kokan bölgemizi modern yaşamın imkanları ile donatacağız. Bu noktada ekstrem spor alanları oluşturarak konaklamalı turizmin önünü açacağız. Bütün bu çalışmalarımızla eş zamanlı, ev pansiyonculuğuna destek olarak bölge halkımızın kazanmasını destekleyeceğiz. Turizm hedeflerimizle birlikte Pamukkalemizi kültür ve turizmin başkenti konumuna ulaştıracağız. Pamukkalemizle birlikte Çameli de Çivril de Kale de Beyağaç da; kısacası bütün Denizli'miz de kazanacak."

ahmet divarcı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER