Denizli’nin En Riskli Mahalleler Sıralandı

Denizli’de koronavirüs haritası verileri güncellendi. Denizli merkez mahallelerinin bir çoğu kırmızıya boyanmış durumda.

GÜNCEL 01.10.2020, 10:23 13.11.2020, 09:27
Denizli’nin En Riskli Mahalleler Sıralandı

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve koronavirüs yoğunluğunu, güvenli alanları ve HES kodunu üreten Hayat Eve Sığar uygulamasında virüs haritasında Denizli tablosu endişe veriyor.

Denizli Kent merkezinde birçok mahalle ve cadde de yoğunluk göze çarpıyor. En yüksek risk olarak belirlenen kırmızı ile işaretlenmiş alanlara bakıldığında ise en yüksek riske sahip mahalle ve caddeler açıkça ortaya çıkıyor. Buna göre, Topraklık, 15 Mayıs, Hacıkaplanlar, Pelitlibağ, Anafartalar, Dokuzkavaklar, Deliktaş, Fatih, Atalar, Altıntop, Değirmenönü, Akkonak ve Karaman Mahalleleri Denizli genelinde haritaya bakıldığında en yüksek yoğunluğa sahip alanlar olarak haritada işaretlenmiş durumda. Koronavirüs haritası dikkatli incelendiğinde son dönemdeki artış ve yoğunluk endişe veriyor.

Yorumlar (1)
Mehmet Ali YALÇINKAYA 11 ay önce
Millet hiç aldırış etmiyor ki. Büyük-küçük maske takmamak için hertürlü hileye başvuruyor. Maske takanların maskeleri koruyucu değil. Bazıları burun telini burnuna tam oturtmuyor, maske takıyor görünmek için öylesine maske takıyor. Yarısı hiç takmıyor.