DENİZLİMİZ'İ MARKA KENT YAPTIK, SIRA BULDAN'DA!

Denizli'yi 2004 yılında Ak belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını hatırlatan Osman Zolan, geride bıraktıkları 10 yıllık süreçte birbirinden büyük projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

GÜNCEL 12.03.2014, 16:27 12.03.2014, 16:33
DENİZLİMİZ'İ MARKA KENT YAPTIK, SIRA BULDAN'DA!
Denizli'yi 2004 yılında Ak belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını hatırlatan Osman Zolan, geride bıraktıkları 10 yıllık süreçte birbirinden büyük projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Denizli'nin 10 yıl öncesiyle kıyaslanamayacak kadar yüksek bir seviyeye geldiğine işaret eden Zolan, "Denizlimiz bundan 10 yıl öncesinde adeta büyük bir köy görünümündeydi. Bunu da bizler değil, dışarıdan kentimize gelen vatandaşlarımız söylüyordu. Biz 2004 yılında yola dönemin belediye başkanı olan Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci ile çıktığımızda, Denizlimiz için büyük hayallerimiz ve hedeflerimiz vardı. Kentimizde acil olarak yapılması gereken o kadar çok şey vardı ki... Bu nedenle de hiçbir konuda korkmadan, çekinmeden elimizi taşın altına koyduk ve irili ufaklı binlerce projeyi kentimize kazandırdık. Şükürler olsun ki Denizlimiz'i 10 yıl içinde yalnızca Türkiye'nin değil, Avrupa'nın da en modern, en güzel, en yaşanılabilir kentlerinden biri haline getirdik. Bugünkü geldiğimiz noktada Denizlimiz'i nasıl marka kent yaptığımızı hepiniz görüyorsunuz. Şimdi sıra Buldan'da!" dedi.
Buldan'da doğa, tarih, kültür, spor, sağlık ve inanç turizmi açısından onlarca alternatifin yer aldığını kaydeden Osman Zolan, bu değerlerden yeterince yararlanılamadığını vurguladı. "Bu değerlerimizi turizme ve dolayısıyla ilçe ekonomimize kazandırmak için güçlü bir belediyeye sahip olunması gerekir" diyen Zolan, şunları söyledi: "Buldanımız Ak belediyecilikle tanıştığı 2007 yılından bu yana pek çok önemli sorununu çözmeyi başardı. Şimdi ise ilçemizi şaha kaldırma zamanı. Şimdi, turizmimizle, kültürümüzle, dokumamızla, üzümümüzle kalkınma zamanı. Bunun için de Buldan'da güçlü bir belediye kurmak gerekiyor. Bu da ancak ve ancak AK Parti belediyeciliği ile mümkün. Çünkü bizim hizmet anlayışımız, sadece ve sadece millete hizmet etme anlayışı. 30 Mart'tan itibaren Buldanımız'a hem Büyükşehir Belediyemiz hem de Buldan Belediyemiz hizmet verecek. Dolayısıyla bu iki belediyenin uyum içerisinde hizmet vermesi çok önemli. Buldan'da hayata geçireceğimiz turizm projeleri ile Buldanımız'ı turizmin göz bebeği yapacağız. Bu kapsamda Tripolis Antik Kenti kazılarına destek vererek turizme açacağız. Tarihi evlerimizi restore ederek kültür turizmine kazandıracağız. Dokumamızın, üzümümüzün, yerel yemeklerimizin uluslararası alanda tanıtımına büyük önem vereceğiz. Termal sağlık turizmini de atağa geçireceğiz. Süleymanlı Yaylası'nı sil baştan düzenleyerek doğa ve yayla turizmine kazandıracağız."
Denizli'nin büyükşehir olmasıyla birlikte tüm ilçelerin Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarından yararlanacağının altını çizen AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan, bu kapsamda Buldan için de 91 Dev Proje hazırladıklarını belirtti. "Ahmet Kırık kardeşimin sözü, bizim sözümüzdür" diyen Zolan, sözlerini şöyle tamamladı: "Buldan'ın tamamını Ak belediyecilik anlayışıyla tanıştırmak için 91 Dev Proje hazırladık. Bunları hazırlarken de hangi köyümüzde, beldemizde ve mahallemizde ne tür sorunlar ve ihtiyaçlar olduğunu raporlayarak, ona göre hareket ettik. Sizler bizlere her zaman sahip çıktınız, yanımızda oldunuz. Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun. Şimdi de sizlerden tek bir ricam var, o da Ahmet Kırık kardeşime sahip çıkmanız. İnşallah sizlerin de desteği ile 30 Mart'tan sonra Ahmet Kırık kardeşimle birlikte yepyeni bir Buldan oluşturacağız. Bunu da bugüne kadar olduğu gibi, yine sizlerle birlikte başaracağız."

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)